Home Aktualności Pod Pomnikiem Czynu Polaków zgromadziły się tłumy
Aktualności

Pod Pomnikiem Czynu Polaków zgromadziły się tłumy

248

233 lata temu w Zamku Królewskim w Warszawie przyjęto pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie i drugą na świecie. Szczecin, miasto bogate w historię i dumę narodową, nie zawiodło dziś podczas uroczystości z okazji Święta 3 Maja. W symbolicznym miejscu, pod Pomnikiem Czynu Polaków, zgromadziły się tłumy, aby uczcić to ważne święto narodowe.

 

Równo w południe, mieszkańcy Szczecina zaczęli zbierać się wokół pomnika, niosąc ze sobą polskie flagi i kotyliony w narodowych barwach.

Miejscowe władze, przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych złożyli wieńce pod pomnikiem. Nie zabrakło również przemówień, w których podkreślano znaczenie tego dnia dla całego narodu.

Obchody uświetniła obecność kompanii honorowej Wojska Polskiego. Po oficjalnej części odbył się pokaz tradycyjnych tańców polskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie, co dodatkowo wprowadzało uczestników w klimat tradycji i kultury polskiej.

Obchody Święta 3 Maja w Szczecinie nie tylko uczciły bohaterstwo i ofiary tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju, ale także przypomniały o wspólnym dziedzictwie, które łączy wszystkich Polaków. To święto, obchodzone z takim zaangażowaniem i oddaniem, pokazuje, że duma z historii i tradycji narodowych wciąż jest żywa i silna w sercach mieszkańców Szczecina.

Powiązane artykuły

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...