Home Aktualności Pobił rekord, ale nie ma się czym chwalić. Na hulajnodze z 5 promilami
Aktualności

Pobił rekord, ale nie ma się czym chwalić. Na hulajnodze z 5 promilami

99

Pijani kierowcy zdarzają się na drogach każdego dnia. Mimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych, jakie grożą za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie, szczecińscy policjanci nadal mają do czynienia z osobami, które lekceważą przepisy w tym zakresie. Pijany kierowca nie oznacza tylko poruszających się samochodami. Chodzi też o hulajnogi.

 

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie, tylko w ciągu ostatnich dni funkcjonariusze ze szczecińskiej drogówki zatrzymali kilku użytkowników hulajnóg elektrycznych, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

 

Absolutnym rekordzistą okazał się 25-letni mieszkaniec Szczecina, którego zachowanie wzbudziło podejrzenie mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. Widać było, że mężczyzna kierujący hulajnogą może być nietrzeźwy. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Chwilę później potwierdziło się, że podejrzenia mundurowych były zasadne.

 

– Policyjny alkomat podczas badania pokazał 2,5 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje około 5 promili. Wynik zaskoczył policjantów, zwłaszcza że mężczyzna przy takim stężeniu alkoholu mógł samodzielnie się poruszać. Nietrzeźwy także był zaskoczony, ponieważ nie widział problemu w tym, że kierował hulajnogą w stanie nietrzeźwości i jest to dla niego normalne – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. – Za nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

 

Policja przestrzega przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podkreślają, że również nietrzeźwi użytkownicy pojazdów niemechanicznych – takich jak rowery i hulajnogi – mogą przyczyniać się do tragicznych wypadków.

 

– Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale również dla innych – przypomina KMP w Szczecinie.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...