Home Aktualności Plany na weekend? Mówimy co, gdzie i kiedy!
Aktualności

Plany na weekend? Mówimy co, gdzie i kiedy!

211

Wiele się będzie działo w ten weekend w Szczecinie. Jeśli nie macie jeszcze planów, przeszukajcie przygotowany przez nas kalendarz. na pewno znajdziecie coś dla siebie.

 

 

Sobota 8:00-20:00 i niedziela 10:00-18:00 – Kwiatowa Gala w Szczecinie – kiermasz roślin doniczkowych – Netto Arena Szczecin. Wstęp wolny.

Sobota 8:00-19:00 – Mistrzostwa Polski w Kajak Polo, eliminacje – Centrum Żeglarskie, ul. Przestrzenna 19. Wstęp wolny.

Sobota 9:00-18:00 i niedziela 9:00-17:00 – Kiermasz Ogrodniczy na Wałach Chrobrego – „Pamiętajcie o ogrodach” – Wały Chrobrego. Wstęp wolny.

Sobota 10:00-16:00 i niedziela 10:00-14:00 – Festiwal Kawy i Herbaty – Bazar Smakoszy OFF Marina, ul. Chmielewskiego 18.

 

Sobota 11:00 – Książnicowe Zakamarki. Oprowadzanie po Książnicy Pomorskiej w ramach III Tygodnia Inicjatyw Senioralnych. – Książnica Pomorska, ul. Podgórna 15/16. Bezpłatne wejściówki na stronie https://app.evenea.pl/event/873395-120/ oraz w Informatorium Książnicy.

 

Sobota od 11:00 i niedziela od 9:30 – Dożynki Wojewódzkie w Przelewicach – Przelewice Ogród Dendrologiczny/Plac Folwarczny. Wstęp wolny.

 

Sobota i niedziela 12:00-16:00 – „Obiektywnie” – wystawa fotografii Wojciecha Druszcza – Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, Galeria Poziom 4. Wstęp – 10 zł.
Pomysł na wystawę wydawał się prosty, pokazać najlepsze zdjęcia. Realizacja okazała się trudniejsza niż się spodziewałem. Przeglądając setki, tysiące zdjęć znaczących etapy mojego życia zawodowego zdałem sobie sprawę z trudności wyboru, bo jak bez poczucia przypadkowości, połączyć ze sobą fotografie reprezentujące różne gatunki fotografii, dodatkowo mając świadomość, że mój emocjonalny stosunek do wybranych zdjęć jest zapewne inny niż widza. Czym innym są bowiem fotografie ilustrujące artykuły czy książki, a czym innym fotografie pozbawione kontekstu. Wybór może tworzyć trudny do ogarnięcia melanż gatunków, nastrojów i technik. Czy w tym przypadku udało się tego uniknąć, zostawiam do oceny widzów.

 

Sobota 12:00 – Kultura Dźwięku #2 – Hala Odra, ul. Heyki 19. Wstęp wolny.
Stowarzyszenie Szmaragdowy Żuraw serdecznie zaprasza na wspólne spotkanie z kulturą soundsystemową. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w sierpniu 2022 na Bulwarach nad Odrą. Teraz przenosimy się do Hali Odra, gdzie postaramy się przy dźwiękach płynących z lokalnego nagłośnienia DIY stworzyć przestrzeń społeczno-kulturalną.
W ciągu dnia na miejscu znajdziecie:
– lokalne nagłośnienie od Emerald Crane Soundsystem
– warsztaty z tworzenia kijów deszczowych dla dzieci
– zbiórka koców, prześcieradeł i innych rzeczy potrzebnych w schroniskach dla zwierząt
– wymiana książek (te, które zostaną oddamy na potrzeby biblioteki)
– dużo muzyki i nie tylko.

 

Sobota od 14:00 – Invest in Szczecin Open, półfinały i finał gry podwójnej – Korty Tenisowe, al. Wojska Polskiego 127. Wstęp – 35/70 zł.

 

Sobota 16:00 – Otwarcie wystawy „Witryna ze Szczecina” autorstwa Justyny Bojczuk-Krzepiny. – ul. Edmunda Bałuki 17. Wstęp wolny.
Miejska ulica bez lokali usługowych znajdujących się w parterach jest zwykłą drogą. To ludzie i miejsca, w których prowadzą oni swoją działalność – małych punktach usługowych, gastronomicznych, czy handlowych – mają miastotwórczą moc. Nieodłącznym elementem tego pejzażu są szyldy i witryny – i to one będą bohaterami wystawy Justyny Bojczuk-Krzepiny pt. „Witryna ze Szczecina”, na otwarcie której zapraszają ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie „Oswajanie miasta”. 

 

Sobota 18:00 – SzczODRA! Słowo bóbr jako czasownik – spotkanie z reportażystą Adamem Robińskim – Łąka Kany, Zygmunta Duczyńskiego 11/1. Wstęp wolny.
SzczODRA to cykl działań zmierzających do odkrywania niejednoznacznych związków z rzeką, która pozornie wpisana w tożsamość Szczecina od lat płynie odrębnym, choć nie własnym nurtem, pozostając poza obszarem codziennej miejskiej świadomości. Określając ten stan, zwracać będziemy uwagę na zagrożenia, zmiany, a także obfitość i potencjał osobliwego sąsiedztwa miasta i rzeki.

 

Sobota 18:00 – BIG CYC Elektrycznie Koncert – Kosmos, Wojska Polskiego 8. Wstęp – 60/100 zł.
„35 Lat w trasie Trudno w to uwierzyć, ale gramy dla Was od 35 lat. Podobno jesteśmy jak stare wino, coraz lepsi i coraz bardziej wytworni.”

 

Sobota 18:30 – Rejs o zachodzie słońca – Statek Joanna, Bulwar Piastowski. Wstęp – 55-180 zł.
„Zapraszamy na wasz ulubiony rejs, który zabierze nas wzdłuż znanej trasy przez port i rzekę świętą, aż do urokliwego jeziora Dąbie. Podziwiajmy razem, jak słońce powoli chowa się za taflę wody, tworząc magiczną atmosferę.”

 

Sobota 20:00 – Wieczorne Koncerty Live w Caffe Venezia – Dobra Zmiana – Caffe Club Venezia, pl. Orła Białego 10. Wstęp wolny.

 

Sobota 21:00 – TENIS MUSIC GARDEN – Zespół Dodna – Scena na Kortach, Korty Tenisowe przy al. Wojska Polskiego 127. Wstęp wolny.

 

Sobota 21:00 – DJ Twister w Ogrodach Śródmieście – Ogrody Śródmieście, ul. Wielkopolska 19. Wstęp wolny.

 

Sobota 22:00 – Anniversary Expedition Vl – Aaron Liberator & Sterling Moss and friends – Hala Odra, ul. Heyki 19. Wstęp – 49/79 zł.

Niedziela 8:00 – Mistrzostwa Polski w Kajak Polo, półfinały i finały – Centrum Żeglarskie, ul. Przestrzenna 19. Wstęp wolny. 

 

Niedziela od 10:00 – Invest in Szczecin Open, finały – Korty Tenisowe, al. Wojska Polskiego 127. Wstęp – 35/70 zł.

 

Niedziela 10:00 – PrzeTworzenie/PODWODNY ŚWIAT – Warsztaty recyklingowe dla dzieci w wieku 6-10 lat na wystawie Ekologia społeczna – Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1. Wstęp – 15 zł, obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Niedziela 10:00 – Szczeciński Bazar Smakoszy – OFF Marina, ul. Zygmunta Chmielewskiego 18. Wstęp wolny.
Na SZCZECIŃSKIM BAZARZE SMAKOSZY będziecie mogli wypełnić swoje torby i koszyki doskonałymi ekoproduktami regionalnymi, najlepszymi winami czy piwami oraz inną żywnością sezonową. Umożliwimy Wam zakupy bezpośrednio od producentów i rolników sprzedających: pieczywo (także bezglutenowe), przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, zdrowe wypieki i desery oraz wiele, wiele innych. 

 

Niedziela 10:00 – Rejs drogą wodną do Gryfina – Statek Joanna, Bulwar Piastowski. Wstęp – 120/135 zł.
Zapraszamy na niezapomniany rejs krajoznawczy na południe od Szczecina! Odkryj urokliwy Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry i malowniczy Gryfino. Podczas podróży statkiem pasażerskim cieszyć się będziesz pięknymi krajobrazami i opowieściami przewodnika Jacka Wocha. Cena zawiera rejs, wycieczkę po Gryfinie z przewodnikiem, obiad grillowy na statku oraz słodki poczęstunek z kawą i herbatą.

 

Niedziela 11:00 – Z aleją w tle. Spacer z Miejskim Konserwatorem Zabytków. – Start przy al. Wojska Polskiego 63, obok kwiaciarek. Udział jest bezpłatny.
Czekaliśmy na to kilka lat, ale oto jest – nowa odsłona alei Wojska Polskiego! Wielka przebudowa śródmiejskiego odcinka najdłuższej szczecińskiej ulicy to tylko część zmian, które zachodzą w tej części miasta. W sąsiadujących ulicach i na samej alei współczesne spotyka się z dawnym, a lokalna pamięć znajduje nowe formy upamiętnienia. Z tej okazji ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spacer z aleją Wojska Polskiego w tle, który poprowadzi Michał Dębowski – Miejski Konserwator Zabytków. 

 

Niedziela 16:00 – Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów. Osiedle przy ul. Grota-Roweckiego – Start na skrzyżowaniu ul. Taczaka i Łukasińskiego. Udział jest bezpłatny.
Przejdziemy uliczkami osiedla przyglądając się ciekawym drzewom i krzewom
Już na samym początku napotkamy Cedr himalajski, Topolę balsamiczną, Lipę drobnolistną, Biotę wschodnią i Żywotnikowiec japoński. Będą nasze rodzime klony  – Klon zwyczajny i Klon jawor, napotkamy Klon palmowy, będą jarzęby, świerki i sosny. 

 

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...