Home Aktualności Pierwszy w tym roku „Szpargałek” już jutro. Skarby „z drugiej ręki” czekają!
AktualnościEkologia i zdrowie

Pierwszy w tym roku „Szpargałek” już jutro. Skarby „z drugiej ręki” czekają!

265

Już w najbliższą środę, w godz. 10 – 17, pierwsze w tym roku otwarcie głównej galerii w Ekoporcie przy ul. Arkońskiej. To dobra wiadomość dla wszystkich poszukiwaczy „skarbów z drugiej ręki”.

 

Tego miejsca nie trzeba nikomu reklamować! Od lat ma swoich stałych bywalców, a to grono wciąż się poszerza. Na czym polega fenomen Szpargałka? Na tym, że łączy w sobie pozytywne wartości, które są bliskie wielu szczecinianom. Z jednej strony to ekologia, bo przedmioty wystawiane w galerii pochodzą z odpadów, a dzięki pracownikom Ekoportów zyskują kolejne życie. Z drugiej – to pomoc najbardziej potrzebującym, bo fundusze zebrane w galerii trafiają do organizacji pożytku publicznego i indywidualnych beneficjentów ze Szczecina. Jest jeszcze jeden ważny aspekt – można tu wyszperać naprawdę niezłe skarby i za niewielkie pieniądze zabrać je do domu.

Jak funkcjonuje Galeria Szpargałek?

– Przypomnijmy, że mieści się ona w Ekoporcie u zbiegu ul. Arkońskiej i Harcerzy. Raz w miesiącu odbywa się tzw. główna galeria, na którą wejście jest otwarte dla wszystkich i wtedy też dostępny jest najszerszy wybór eksponatów – tłumaczy Paulina Łątkaze szczecińskiego magistratu. – Oprócz tego, najczęściej dwa razy w miesiącu, odbywają się tzw. małe galerie dla osób, które wcześniej zgłoszą się telefonicznie. Te mniejsze edycje obejmują zazwyczaj ograniczony asortyment, przede wszystkim tzw. gabaryty, a ich terminy są na bieżąco ogłaszane na facebookowym profilu Szpargałka. Również w mediach społecznościowych regularnie wystawiane są tzw. przedmioty klasy premium, które podlegają indywidualnej wycenie – dodaje.

A co zwykle można znaleźć na szpargałkowych półkach? Na swój nowy dom czekają tu tysiące przedmiotów, a wśród nich naczynia, szkło i porcelana, bibeloty, ozdoby, zabawki, książki, gry, sprzęt sportowy, akcesoria dla zwierząt, itp. Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na gabaryty, czyli przede wszystkim meble i większe sprzęty domowe.

– Ceny wahają się od 1 do 25 zł, oprócz wyjątkowo cennych przedmiotów, które są wyceniane indywidualnie – mówi Paulina Łątka. – Jeśli chodzi o płatności, to ta kwestia oczywiście pozostaje bez zmian – w Szpargałku nie płacimy gotówką. Aby zabrać wybrany skarb do domu należy wpłacić określoną kwotę na konto jednej z kilkunastu wskazanych organizacji pomocowych lub indywidualnych beneficjentów ze Szczecina i pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu.

To oznacza, że niezmiennie cały dochód z Galerii Szpargałek trafia do osób potrzebujących. A pomoc ta płynie szerokim strumieniem, bo tylko w ubiegłym roku „klienci” Szpargałka wpłacili na konta potrzebujących prawie 65 tys. zł, a od początku jego funkcjonowania już ponad 313 tys. zł!

Po wszystkie aktualności i harmonogram funkcjonowania galerii zapraszamy na facebookowy profil Szpargałka.

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...