Home Aktualności Palił śmieciami. Do domu weszła policja
Aktualności

Palił śmieciami. Do domu weszła policja

246

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno natychmiast zareagowali, gdy zobaczyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań na parterze. W środku policjanci zastali 51-latka, który jak się okazało, niezgodnie z przepisami przeciwpożarowymi palił w mieszkaniu śmieci powodując zatkanie wkładu kominowego.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin Pogodno podczas służby w rejonie zauważyli w pewnym momencie  bardzo dużą chmurę szarego dymu, która wydobywała się przez okno jednego z mieszkań na parterze budynku. Przez otwarte okno funkcjonariusze zobaczyli ogień w piecu i chmurę dymu. Usłyszeli też, że ktoś jest w środku ale nie odpowiada na pukanie i nawoływanie.

Natychmiast o tym fakcie poinformowali dyżurnego i na miejsce wezwali Straż Pożarną. Nie mieli bowiem wiedzy, jak duże jest skupisko dymu w kamienicy. Policjant z uwagi na przypuszczenie, że w mieszkaniu ktoś może potrzebować pomocy wszedł przez otwarte okno i od wewnątrz otworzył drzwi.

W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 51-latka, który rzekomo nie słyszał ani pukania ani żadnych innych głosów. Powiedział mundurowym, że chciał tylko spalić śmiecie i ogrzać mieszkanie. Jak się okazało mężczyzna nie ma żadnych dokumentów potwierdzających wykonanie przeglądu komina i nigdy nie wzywał kominiarza.

Przybyli na miejsce strażacy  sprawdzili ciągi kominowe i według ich oceny doszło do zatkania wkładu kominowego. Pouczyli 51-latka o konieczności wykonania przeglądu i poinformowali o konsekwencjach wynikających z niewłaściwego użytkowania niesprawnego pieca.

Na szczęście temu mężczyźnie nic się nie stało. Czujność kryminalnych z Pogodna zapobiegła tragedii. Mogło bowiem dojść do rozwoju tego pożaru i tym samym zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób zamieszkujących w tej kamienicy.

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...