Home Aktualności Palił śmieciami. Do domu weszła policja
Aktualności

Palił śmieciami. Do domu weszła policja

224

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno natychmiast zareagowali, gdy zobaczyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań na parterze. W środku policjanci zastali 51-latka, który jak się okazało, niezgodnie z przepisami przeciwpożarowymi palił w mieszkaniu śmieci powodując zatkanie wkładu kominowego.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin Pogodno podczas służby w rejonie zauważyli w pewnym momencie  bardzo dużą chmurę szarego dymu, która wydobywała się przez okno jednego z mieszkań na parterze budynku. Przez otwarte okno funkcjonariusze zobaczyli ogień w piecu i chmurę dymu. Usłyszeli też, że ktoś jest w środku ale nie odpowiada na pukanie i nawoływanie.

Natychmiast o tym fakcie poinformowali dyżurnego i na miejsce wezwali Straż Pożarną. Nie mieli bowiem wiedzy, jak duże jest skupisko dymu w kamienicy. Policjant z uwagi na przypuszczenie, że w mieszkaniu ktoś może potrzebować pomocy wszedł przez otwarte okno i od wewnątrz otworzył drzwi.

W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 51-latka, który rzekomo nie słyszał ani pukania ani żadnych innych głosów. Powiedział mundurowym, że chciał tylko spalić śmiecie i ogrzać mieszkanie. Jak się okazało mężczyzna nie ma żadnych dokumentów potwierdzających wykonanie przeglądu komina i nigdy nie wzywał kominiarza.

Przybyli na miejsce strażacy  sprawdzili ciągi kominowe i według ich oceny doszło do zatkania wkładu kominowego. Pouczyli 51-latka o konieczności wykonania przeglądu i poinformowali o konsekwencjach wynikających z niewłaściwego użytkowania niesprawnego pieca.

Na szczęście temu mężczyźnie nic się nie stało. Czujność kryminalnych z Pogodna zapobiegła tragedii. Mogło bowiem dojść do rozwoju tego pożaru i tym samym zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób zamieszkujących w tej kamienicy.

Powiązane artykuły

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...

policja ze szczecina
Aktualności

Najpierw zabrał telefon, potem z użyciem noża zażądał hasła do odblokowania

Jak ustalono, sprawca przebywał z pokrzywdzonym w jednym z lokali gastronomicznych przy...