Home Sport Ostatnie regaty w tym sezonie
Sport

Ostatnie regaty w tym sezonie

94

W najbliższy weekend zakończy się sezon w Centrum Żeglarskim w Szczecinie. Regaty Nadzieja Sportu to ostatni żeglarski zryw w tym sezonie. Tym razem to młodzi żeglarze zaprezentują swoje możliwości na wodzie. 

 

Jesień zagościła już w Szczecinie. Dni są wyraźnie chłodniejsze. Odczuwają to nie tylko mieszkańcy Szczecina, ale również żeglarze, dla których początek jesieni oznacza koniec sezonu.  Zanim jednak zacumują swoje jednostki, odbędą się jeszcze jedne zawody – tym razem młodzieży. 14 i 15 października młodzi żeglarze powalczą o punkty i trofeum w Regatach Nadzieja Sportu. 

 

– Te regaty to nie tylko ostatnia próba i sprawdzenie swojej formy na koniec sezonu, ale też okazja do zabawy, integracji i spotkania w takim żeglarskim gronie po raz ostatni w tym roku na wodzie. Gdy zakończymy zawody i zejdziemy już z wody, zakończymy oficjalnie ten sezon, który był dość intensywny, bardzo wymagający dla zawodników, ale z dużymi sukcesami – mówi Celina Wołosz, rzeczniczka Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. 

 

Wyścigi zaplanowano na Jeziorze Dąbie. Skierowane są do zawodników klas: OPTIMIST grupy A i B, ILCA 4, 6, 420 oraz Optimist Szkółka. Zawodnicy, którzy jeszcze nie zdążyli się zgłosić, a chcieliby wziąć udział w wyścigu, mogą się zapisywać jeszcze do czwartku, 12 października. 

 

Po wyłonieniu zwycięzców, w Centrum Żeglarskim odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu. Bandera, która powiewa jeszcze na placu apelowym, zostanie zdjęta. 

 

– My myślimy już o przyszłorocznych terminach regat, a zawodnicy o tym, jak tę formę przez zimę dopracować, polepszyć swoje warunki fizyczne, aby w przyszłym sezonie zdobywać jeszcze więcej punktów i medali, nie tylko na zawodach w Polsce, ale i na całym świecie – dodaje Celina Wołosz. 

 

Do rywalizacji w regatach żeglarze wrócą na wiosnę.

Powiązane artykuły

Sport

Wilki rozszarpały Niemców. Są o krok od awansu w Lidzie Mistrzów FIBA!

By realnie myśleć o wyjściu z grupy Ligi Mistrzów FIBA, ten mecz...

Sport

Po 3000 złotych kary dla każdego kibica Wilków Morskich

Stargardzcy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podczas przejazdu zorganizowanej grupy kibiców na...

Sport

Wyszli z autobusu i od razu zagrali. Przegrali okrutnie ten mecz

Była nawet obawa, że do pojedynku nie dojdzie, ale na dwadzieścia minut...

Sport

Nasz chłopak Mistrzem Świata. Nie dokonał tego nawet Gołota

16-letni Fabian Urbański ze Skorpiona Szczecin został mistrzem świata kadetów w wadze...