Home Lifestyle Ostatnie dni Jarmarku. Dzielimy się tym, co dobre
Lifestyle

Ostatnie dni Jarmarku. Dzielimy się tym, co dobre

136

W przedświątecznej gonitwie znajdźmy chwilę na to, aby odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie każdy może napisać list do seniora ze świątecznymi pozdrowieniami lub też przynieść przysmaki dla zwierząt w zamian za bożonarodzeniowe drzewko.

 

Przed nami ostatnie dni Jarmarku Bożonarodzeniowego, kto jeszcze na nim nie był ma na to czas do soboty. W drewnianych domkach czekają na odwiedzających wystawcy ze świątecznym asortymentem, ale także słodkimi przekąskami i ciepłymi napojami. Wyszukane produkty będą doskonale komponować się w bożonarodzeniowych paczkach.

 

Kilka ciepłych snów

Spacerując Aleją Kwiatową warto zatrzymać się na chwilę przy Jemiołowym Zakątku. To tam znajduje się punkt pisania listów do seniorów. Szczecińskie Domy Pomocy wytypowały ponad 340 seniorów, do których można napisać bożonarodzeniowe pozdrowienia. Papier, długopisy, koperty i adresaci są dostępne właśnie w Jemiołowym Zakątku. Wszystkie listy trafią w ręce seniorów jeszcze przed Wigilią.

 

Drugie życie ozdób

Przypominamy, że na Jarmarku działa cały czas Bombkodzielnia! Czyli punkt dzielenia się świątecznymi ozdobami. Komu zalegają świąteczne dekoracje, może je przynieść do naszej Bombkodzielni. Łańcuchy, bombki, kolorowe aniołki, figurki Mikołajów z pewnością zostaną wykorzystane przez innych. A przy okazji samym uda nam się zaliczyć kolejny dobry uczynek.

 

Iglaki za przysmaki

W ostatnią sobotę Jarmarku, czyli 23 grudnia, wszystkie choinki, które do tej pory zdobiły place Jarmarku zostaną przekazane w ręce mieszkańców. Jak zdobyć takie drzewko? Wystarczy przynieść przysmaki dla czworonogów. Żywność dla zwierząt zostanie przekazana Stowarzyszeniu Kudłata Przystań. Rozdawanie choinek rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Lotników przy scenie. Uwaga, liczba choinek jest ograniczona.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia. Godziny otwarcia Jarmarku na Placu Lotników, Placu Adamowicza i Alei Kwiatowej:

  • poniedziałek–czwartek, w godz. 14:00-20:00
  • piątek, w godz. 14:00-23:00
  • sobota, w godz. 10:00-19:00

Godziny otwarcia Jarmarku na Alei Wojska Polskiego:

  • poniedziałek – czwartek, w godz. 16:00 -20:00
  • piątek, w godz. 16:00-21:00
  • sobota w godz. 12:00-19:00

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

KulturaLifestyleRozmowy

Bez młodych ludzi jazz nie przetrwa. Jazzmeni na całym świecie walczą o nich, w Szczecinie nam się udaje. 

Sylwester Ostrowski – szerzej znany jako znakomity jazzman, twórca Szczecin Jazz Festiwal...

AktualnościLifestyle

Kocia kawiarnia w Szczecinie cieszy się dużym powodzeniem

To jedyna taka kawiarnia na gastronomicznej mapie Szczecina. Nietuzinkowy lokal, w którym...

LifestyleOn i Ona 

Jakie smaki ma do zaoferowania szczecińska gastronomia?  

Nadchodzący weekend to dobra okazja do urządzenia sobie kulinarnej podróży po Szczecinie....