Home Ekologia i zdrowie Okrągły milion pana Włodzimierza
Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Okrągły milion pana Włodzimierza

141

To miał być transport jak każdy inny. Pan Włodzimierz nie raz przecież przyjeżdżał do EcoGeneratora i nic szczególnego się nie działo. Nawet przez myśl mu nie przeszło, że ta jedna dostawa zmieni wszystko i nagle znajdzie się w centrum uwagi. A powodem tego był… okrągły milion!

 

Czwartkowy poranek, 16 maja 2024 roku. Do EcoGeneratora wjeżdża 78 760 transport.

– Nasz raport bilansowy asortymentu wskazuje dokładnie 999 984,91 tony, kiedy to na wadze pojawia się dostawa ważąca 23, 20 tony – mówi Anna Folkman, rzeczniczka prasowa szczecińskiego EcoGeneratora.

EcoGenerator, czyli Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie od daty oficjalnego uruchomienia 28 grudnia 2017 roku, przekroczył właśnie okrągły milion ton odpadów przyjętych do termicznego unieszkodliwienia. Z tym historycznym transportem przyjechał niczego nieświadomy pan Włodzimierz, kierowca z firmy transportującej odpady ze spółki z Gminy Żnin.

– Jestem w lekkim szoku. Nie spodziewałem się tego. Czy to jakiś żart? – pyta z uśmiechem pan Włodzimierz, kierowca z 20- letnim stażem. – Woziłem już różne wartościowe towary po całej Europie. Był drogi sprzęt elektroniczny a nawet ekskluzywne samochody, ale miliona jeszcze nie przywiozłem. Czuję się zaszczycony – skomentował sytuację.

Kierowca otrzymał od pracowników EcoGeneratora gadżety i… pozwolił uwiecznić się na zdjęciu.

– Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni faktem, że transport Spółki Novago Żnin „przełamał” granicę 1 miliona ton odpadów dostarczonych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. Nasza spółka korzysta z usług ZUO i dostarcza odpady do instalacji od marca 2018 roku – mówi Marek Drzewiecki, Wiceprezes Zarządu Novago Żnin Sp. z o.o. – Na współpracę zdecydowaliśmy się z uwagi na wysoce profesjonalną obsługę ze strony szczecińskiej spalarni oraz gwarancję rzetelnego zagospodarowania wytworzonych w naszej Spółce odpadów, zarówno pod kątem logistycznym a także formalno-prawnym.

Należy dodać, że odpady dostarczane przez Novago Żnin sp. z o.o. do ZUO Szczecin pochodzą zarówno z terenu Gminy Żnin jak również z innych obszarów Polski.

Przypomnijmy. Do EcoGeneratora trafiają odpady z terenu Gminy Miasto Szczecin, a także te odebrane na podstawie porozumień zawartych między Gminą i innymi gminami, związkami celowymi gmin a także odpady pozyskane komercyjnie, pochodzące od różnych dostawców. Są to odpady komunalne pochodzące tylko i wyłącznie z terytorium Polski.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...