Home Aktualności Odważny 7-latek uratował mamę po wypadku samochodowym. Auto dachowało
Aktualności

Odważny 7-latek uratował mamę po wypadku samochodowym. Auto dachowało

172
Odważny 7latek Policja Mazowiecka - zdjęcie poglądowe.

Dzisiaj około południa doszło w woj. zachodniopomorskim do wypadku na drodze krajowej K22 w kierunku Gdańska. Kierująca autem kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi, a następnie dachował. Policjanci drogówki zastali na miejscu 7-letniego Jasia i jego przerażoną mamę. Chłopiec ani na chwilę nie stracił opanowania i dał dowód prawdziwej odwagi.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z jednostki Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego. Na drodze krajowej K22 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, przy drodze za barierkami ochronnymi zauważyli małego chłopca i kobietę.

 

Do przerażonej kobiety podeszła mł. asp. Magdalena Kucal. Nie udało jej się jednak nawiązać kontaktu z poszkodowaną. Policjantce zaczął natomiast odpowiadać jej dzielny 7-letni syn. Chłopiec w ogóle nie płakał i trzeźwo opowiadał o całym zdarzeniu. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierująca na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem.

 

– Kilkulatek od razu wystawił do funkcjonariuszki dłoń, w której trzymał kluczyki zarówno od pojazdu, jak i od domu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wałczu. – Jasiu, bo tak miało na imię dziecko, powiedział, że nic mu się nie stało, bo miał zapięte pasy. W rozmowie z policjantką troszczył się bardzo o zdrowie swojej mamy, z którą początkowo nie mógł nawiązać kontaktu. Jednak po chwili, jak mówił, uwolnił z pasów bezpieczeństwa najpierw siebie, a później przerażoną mamę. 

 

Po wypadku oboje wysiedli z auta i dla bezpieczeństwa stanęli za barierkami ochronnymi, czekając na pomoc. Na szczęście nic się nie stało i po badaniu lekarskim w szpitalu w Wałczu, mogli wrócić do domu.

 

Chłopczyk i jego mama to mieszkańcy Wielkopolski. Za swoje bohaterstwo kilkulatek otrzyma od policjantów paczkę z podziękowaniami za dzielną postawę oraz drobnymi upominkami. Policjantka, która była na miejscu zdarzenia, pogratulowała mamie odważnego syna. Męstwo Jasia docenili także strażacy, którzy wręczyli chłopcu pluszowego misia. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad...

Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych...

Aktualności

Dyskusja o nowej Alei? To spotkanie już w środę

  ŚRODEK Śródmiejski Punk Sąsiedzki organizuje spotkanie z Dorotą Kowalewską – menadżerką...

Aktualności

Zamienili się miejscami w pojeździe, ale na niewiele się to zdało

20 letni kierujący obcokrajowiec odpowie za złamanie orzeczenia Sądu. Mężczyzna chcąc uniknąć...