Home Kultura Od pierwszego zdania, do ostatniej kropki. Przed nami warsztaty pisania
Kultura

Od pierwszego zdania, do ostatniej kropki. Przed nami warsztaty pisania

159

W Szczecinie odbędą się warsztaty dla każdego, kto chciałby bieglej posługiwać się piórem, a nawet stworzyć w przyszłości swoje własne dzieło literackie. Wydarzenie pod hasłem „Od pierwszego zdania, do ostatniej kropki” poprowadzi Anna Zborowska, doświadczona autorka i laureatka konkursów literackich. Pierwsze spotkanie już w piątek, 10 listopada. 

 

Warsztaty odbędą się w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Matki Teresy z Kalkuty. Zostaną podzielone na dwie sesje. Pierwsza, teoretyczna, zaplanowana na 10 listopada, skupi się na elementach tzw. storytellingu, analizie archetypów i zakończeń oraz omówieniu różnych technik narracyjnych. Druga sesja, praktyczna, która odbędzie się 23 listopada, pozwoli uczestnikom na wypracowanie własnych opowiadań, począwszy od koncepcji po konspekt, aż po pełną treść. 

 

 Prowadząca, Anna Zborowska, wykorzystując swoją bogatą wiedzę i doświadczenie, zapewni unikalny wgląd w proces twórczy, ucząc, jak własne życiowe obserwacje przekształcić w fascynujące opowiadania. Zajęcia pozwolą także zgłębić tajniki autentyczności i intuicji niezbędnych każdemu pisarzowi.

 

– Dużo myślę w trakcie pisania, czasami może nawet za dużo. Najpierw tworzę plan, który jednak ulega pewnym modyfikacjom w trakcie pisania – opowiadała o własnym procesie twórczym Anna Zborowska w rozmowie ze Szczecinerem. – Staram się wyważyć intensywne i spokojne sceny. Pisanie wymaga też dużej znajomości tematu, dlatego czytam bardzo dużo książek, zanim usiądę do biurka. Odnoszę wrażenie, że około 60-70% pracy to przygotowania do tego, zdobywania informacji, planowania, a reszta to pisanie, w tym poprawianie.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zapisy oraz szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/doostatniejkropki/ 

 

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu z Anną Zborowską:

Anna Zborowska/Jota Studio Szczecin

Czy Szczecin może inspirować? Anna Zborowska: Chciałabym być popularyzatorką tajemnic i wiedzy o Szczecinie

Powiązane artykuły

Kultura

Pisać każdy może. W Szczecinie odbyły się warsztaty z twórczego pisania

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie stała się miejscem pogłębiania wiedzy i rozwijania...

AktualnościKultura

Powstanie nowy pomnik w Szczecinie – znamy wyniki konkursu

Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt pomnika, który stanie przed Aresztem Śledczym w...

Kultura

Abstrakcja i ogórki

Miło i przyzwoicie jest, kiedy recenzję napisze krytyk lub choćby dziennikarz kulturalny....

Kultura

Paprykarz, Krzysztof Jarzyna i folklor, czyli Szczecin z wizytą kulturalną w Małopolsce

Szczeciński Zespół Pieśni i Tańca „Młody Krąg” wystąpił jako gość specjalny na...