Home Aktualności Od jutra pogodowe zmiany. Koniec upałów?
Aktualności

Od jutra pogodowe zmiany. Koniec upałów?

222

Temperatura w ostatnich dniach dopisała, przez co wielu poczuło bardziej lato niż wiosnę. Synoptycy zapowiadają, że wraz z jutrem będziemy mieli chwilową przerwę od upałów. Zmiany nie będą drastyczne, ale na pewno nie będzie już aż tak ciepło.

Pierwsze zmiany odczujemy już jutro. Wg. AccuWeather temperatura w środę ma spaść do 15 stopni w dzień i 5 w nocy. Na szczęście synoptycy nie przewidują opadów ani zachmurzeń. 

W czwartek ma być już trochę cieplej, choć termometry nie wskażą jeszcze 20 stopni. Temperatura wynosić będzie ok. 18 stopni w dzień i 10 w nocy. Pogoda może być trochę depresyjna z racji dość dużego zachmurzenia. Jednak na tym powinno się skończyć, gdyż wskaźnik opadów wynosi 21 procent.

Deszczowe chmury zawitają do Szczecina wraz z piątkiem. Temperatura wynosić ma co prawda ok. 17 stopni w dzień i 11 w nocy, jednak wskaźnik opadów wynosi aż 86 procent. 

Sobota zapowiadana jest jako powrót do ciepłej temperatury. Wg. BBC Weather odczujemy 21 stopni w dzień i 12 w nocy, a zza umiarkowanego zachmurzenia przebijać się będzie słońce. Wskaźnik opadów również nie jest powodem do zmartwień z racji, że nie przekracza 20 procent. 

Niedziela powinna być raczej słoneczna, a temperatura w dzień powinna wynosić do 15 stopni. Mimo dużego zachmurzenia opady powinny być krótkim epizodem niżeli całodniową atrakcją. 

Synoptycy nie są zgodni co do przyszłego tygodnia. Wspólnym mianownikiem jest to, iż poświąteczne upały nie wrócą, a w ich miejsce w najbliższych dniach może popadać. Trzeba więc wyposażyć się w parasole i obserwować nadchodzące zmiany.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...