Home Aktualności „Charytatywny” Szczeciner 2023 dla Moniki Lesner
Aktualności

„Charytatywny” Szczeciner 2023 dla Moniki Lesner

220

Kontynuujemy prezentację sylwetek osób wyróżnionych tytułem Szczecinera Roku 2023. W kategorii „Działalność społeczna, w tym edukacyjna i charytatywna” nagrodę otrzymała Monika Lesner, społeczniczka, aktywistka, dziennikarka, interwentka kryzysowa oraz prezeska Fundacji Pełnia Wyrazu, której siedziba mieści się w centrum Szczecina.

Laureatka jest organizatorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych dla mieszkańców naszego regionu. Od wielu lat wspiera osoby w trudnej sytuacji życiowej – w szczególności kobiety i dzieci – organizując pomoc psychologiczną, prawną, formalną. Powołała przy Fundacji Interdyscyplinarny Zespół Wspierania Placówek Oświatowych, który ma na celu rozwiązywanie trudności i problemów pojawiających się w środowisku szkolnym. Wierzy w sens systemowych działań, konieczność współpracy między organizacjami pozarządowymi a instytucjami. Priorytetem dla niej są obszary związane z przeciwdziałaniem przemocy – w pracy, domu, środowisku rówieśniczym – oraz profilaktyka depresji u dzieci i młodzieży. Fundacja Pełnia Wyrazu zapewnia bezpłatne wsparcie psychologiczne i interwencyjne oraz oferuje kompleksową pomoc, co daje możliwość realnego zaopiekowania zgłaszających się osób.

Pomaganie innym jest jej pasją i żeby robić to profesjonalnie, i skutecznie, od lat podnosi swoje kwalifikacje oraz współpracuje z osobami, które są ekspertami w swojej dziedzinie.

Mecenasem Plebiscytu jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. – sprawdzony partner wspierający lokalnych przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe i NGO-sy.

Więcej informacji na stronie: https://www.fundusz.szczecin.pl

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...