Home Historia O Szczecinie we Wrocławiu
HistoriaKultura

O Szczecinie we Wrocławiu

240
Ilustracja: źródło Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Od 17 lutego do 25 sierpnia we wrocławskim Muzeum Etnograficznym, działającym w Muzeum Narodowym, odbędzie się wystawa, w której Szczecin odegra ważną rolę.

 

Jaki jest stosunek mieszkanek i mieszkańców Wrocławia i Szczecina do przedwojennego dziedzictwa swojego miasta? Czy w ich otoczeniu znajdują przedmioty sprzed wojny? Jak do nich trafiły? Jakie miejsce zajmują w hierarchii rzeczy?

Wystawa stanowi próbę odpowiedzi na powyższe pytania. Pokazane zostaną fotografie Łukasza Skąpskiego oraz przedmioty wypożyczone od osób prywatnych – mieszkanek i mieszkańców Wrocławia i Szczecina. Ostatnim elementem wystawy będą fragmenty wywiadów będących rezultatem etnograficzno-artystycznego projektu, prowadzonego w latach 2019–2022 w obu miastach. Prezentacja, która z założenia będzie dokonanym przez kuratorkę autorskim wyborem „pamiątek”, ma zachęcać do refleksji i pozostawiać pole do dopowiedzenia przedstawionych propozycji przez zwiedzających.

Kuratorką wystawy ze strony Muzeum Narodowego we Wrocławiu jest Marta Derejczyk. Wystawę będzie można oglądać od 17 lutego do 25 sierpnia.

Powiązane artykuły

Kultura

Stypendia Twórcze Miasta Szczecin – to już ostatnie dni na złożenie wniosku

To już ostatnie dni naboru wniosków o przyznanie stypendium dla osób zajmujących...

Kultura

Aktorzy Teatru Polskiego uhonorowani

O sporym sukcesie i powodach do dumy może mówić szczeciński Teatr Polski,...

Kultura

Hrabiny się wydają

Nasza felietonistka Ania Ołów-Wachowicz debiutuje wydaniem książkowym. Już w marcu ukażą się...

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...