Home Aktualności O rowerzystach w Szczecinie i o tym, że się da (zmieniać miasto) w ŚRODKU
Aktualności

O rowerzystach w Szczecinie i o tym, że się da (zmieniać miasto) w ŚRODKU

133

Listopadowe „Środy w ŚRODKU” to okazja do spotkania ze Stowarzyszeniem Idee przez miasto, które zajmuje się takimi zagadnieniami jak: zielone miasto przyjazne ludziom w każdym wieku, zrównoważony transport i obywatelska aktywność. W ŚRODKU będzie można z jego przedstawicielami podyskutować na dwa tematy: jak mieszkańcy mogą wpływać na okolicę oraz jakimi rowerzystami są szczecinianie?

 

Pierwsze spotkanie z cyklu pn. „Nie da się?” to tak naprawdę krótki kurs miejskiej aktywności dla każdego mieszkańca. Jak można wpłynąć na okolicę, w której się mieszka? Jak i gdzie zgłosić dziurawy chodnik lub wnioskować o stojak rowerowy? Co można zrobić z nielegalnym parkowaniem?

 

– Podpowiemy, kto za co odpowiada w mieście – zapowiadają organizatorzy. – I zdradzimy wiele skutecznych trików na działanie.

 

To spotkanie już 22 listopada.

Z kolei 29 listopada będzie można dowiedzieć się, ilu jest rowerzystów w Szczecinie i jak się zachowują na drodze!  Członkowie i wolontariusze Rowerowego Szczecina od 2015 roku prowadzą badania ruchu rowerowego w naszym mieście i właśnie podczas tego spotkania zapoznamy się z podsumowaniem dotychczasowych pomiarów. Dodatkowo, odbędzie się premiera tegorocznego raportu z rozszerzonym zakresem badania. Będzie można dowiedzieć się m.in. na których ulicach przybywa rowerzystów i gdzie ruch rowerowy spada, czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami i które miejsca sprawiają rowerzystom najwięcej „problemów”.

 

– Wskażemy, jakie wnioski płyną z badania ruchu rowerowego i jakie działania należy podjąć na rzecz aktywnej mobilności w mieście – zapowiada Karolina Grochowicka z Idee przez miasto.

 

Spotkania startują o godz. 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...