Home Aktualności O rowerzystach w Szczecinie i o tym, że się da (zmieniać miasto) w ŚRODKU
Aktualności

O rowerzystach w Szczecinie i o tym, że się da (zmieniać miasto) w ŚRODKU

180

Listopadowe „Środy w ŚRODKU” to okazja do spotkania ze Stowarzyszeniem Idee przez miasto, które zajmuje się takimi zagadnieniami jak: zielone miasto przyjazne ludziom w każdym wieku, zrównoważony transport i obywatelska aktywność. W ŚRODKU będzie można z jego przedstawicielami podyskutować na dwa tematy: jak mieszkańcy mogą wpływać na okolicę oraz jakimi rowerzystami są szczecinianie?

 

Pierwsze spotkanie z cyklu pn. „Nie da się?” to tak naprawdę krótki kurs miejskiej aktywności dla każdego mieszkańca. Jak można wpłynąć na okolicę, w której się mieszka? Jak i gdzie zgłosić dziurawy chodnik lub wnioskować o stojak rowerowy? Co można zrobić z nielegalnym parkowaniem?

 

– Podpowiemy, kto za co odpowiada w mieście – zapowiadają organizatorzy. – I zdradzimy wiele skutecznych trików na działanie.

 

To spotkanie już 22 listopada.

Z kolei 29 listopada będzie można dowiedzieć się, ilu jest rowerzystów w Szczecinie i jak się zachowują na drodze!  Członkowie i wolontariusze Rowerowego Szczecina od 2015 roku prowadzą badania ruchu rowerowego w naszym mieście i właśnie podczas tego spotkania zapoznamy się z podsumowaniem dotychczasowych pomiarów. Dodatkowo, odbędzie się premiera tegorocznego raportu z rozszerzonym zakresem badania. Będzie można dowiedzieć się m.in. na których ulicach przybywa rowerzystów i gdzie ruch rowerowy spada, czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami i które miejsca sprawiają rowerzystom najwięcej „problemów”.

 

– Wskażemy, jakie wnioski płyną z badania ruchu rowerowego i jakie działania należy podjąć na rzecz aktywnej mobilności w mieście – zapowiada Karolina Grochowicka z Idee przez miasto.

 

Spotkania startują o godz. 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

 

Powiązane artykuły

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....

AktualnościEdukacjaKultura

Namaluj sobie herb Szczecina

W dniu dziecka do niezależnych szczecińskich księgarni trafił „Szczeciner dla dzieci” –...