Home Biznes i inwestycje Nowe wiaty na przystankach. Komfort dla pasażerów, uporządkowanie przestrzeni miejskiej i pieniądze dla miasta
Biznes i inwestycje

Nowe wiaty na przystankach. Komfort dla pasażerów, uporządkowanie przestrzeni miejskiej i pieniądze dla miasta

227

To nie tylko oszczędności, ale wręcz znaczące wpływy miejskiej kasy. A dla pasażerów komfort. W Szczecnie pojawiają się systematycznie nowe wiaty przystankowe, które zastąpią wysłużone stare lub będą wybudowane  miejscach gdzie jest tylko słupek przystankowy. 

 

– Nowe wiaty to większy komfort dla pasażerów. W każdym roku staramy się by ich liczba rosła. Jeśli widzicie państwo gdzieś w swojej okolice miejsca, gdzie wiata by się przydała, to warto się kontaktować z ZDiTM – mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Nowe wiaty mają jeszcze jedno znaczenie. Chodzi o pieniądze, jakie zasilą miejską kasę. Obecnie ZDiTM ponosi koszty z tytułu utrzymania wiat w wysokości blisko 500 tysięcy złotych rocznie. W tym wypadku będzie inaczej. Dlaczego?

Miasto zorganizowało konkurs dla operatorów zewnętrznych. Wygrała firma STROER POLSKA. Zwycięzca konkursu z tytułu prowadzenia działalności reklamowej będzie ponosił opłaty za zakup nowych wiat, dzierżawę terenu pod wiaty, czy też zajęcie pasa drogowego. W skali roku szacuje się, że zapewni to miastu oszczędności  w wysokości ponad  1 miliona złotych. Jednocześnie operator jest zobowiązany do utrzymania w należytym stanie technicznym i estetycznym wszystkich wiat w Szczecinie.

Nowe wiaty typu Xenon to konstrukcje modułowe, umożliwiające indywidualne konfigurowanie, gwarantując dopasowanie do wszystkich istniejących  peronów na terenie Szczecina

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Ta część Parku Kasprowicza zmieni się nie do poznania! Jest pozwolenie na przebudowę

Aleja Fałata, będąca głównym szlakiem spacerowym szczecińskiego Parku Kasprowicza, zostanie gruntownie przebudowana...

Biznes i inwestycje

Lotnisko w Goleniowie czeka ważna inwestycja. Właśnie podpisano umowę

Na terenie lotniska w podszczecińskim Goleniowie zostanie wykonany nowy system świetlnych pomocy...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

Biznes i inwestycje

Przekazano teren pod budowę drogi. Wiele się tu zmieni

Wczoraj przekazano wykonawcy teren pod budowę drogi ul. Olszynki Grochowskiej. Czas realizacji...