Home Lifestyle Nowa pizzeria w Szczecinie będzie poważną konkurencją. Sieć znalazła się w światowym Top 50
Lifestyle

Nowa pizzeria w Szczecinie będzie poważną konkurencją. Sieć znalazła się w światowym Top 50

449

Olio to sieć pizzerii wywodząca się z Gliwic. Ma swoje lokale m.in. w Krakowie i Katowicach, a dzisiaj ich najnowsza miejscówka otworzyła się przy pl. Zamenhofa w Szczecinie. Pizzeria będzie stanowić dużą konkurencję na rynku gastronomicznym – w 2022 r. sieć znalazła się we włoskim, prestiżowym rankingu „Top 50 Pizza” i wiele wskazuje na to, że w tym roku powtórzy sukces.

 

Olio to miejsce z klasyczną, neapolitańską pizzą. Restauracja specjalizuje się właśnie w tym daniu, dlatego próżno tu szukać past czy innych dań obiadowych. Właściciele podkreślają, że skupienie się na pizzy stanowiło o sukcesie i docenieniu przez międzynarodowe jury. W 2022 r. Olio jako sieć restauracji znalazło się na 26. miejscu w rankingu „Top 50 Pizza”. Niewykluczone, że w tym roku powtórzy to osiągnięcie.

 

– Kiedy do nas zadzwoniono, sami nie mogliśmy w to uwierzyć. Nie sądziliśmy, że może nas kiedyś taki zaszczyt spotkać – mówi Ilia Komornicka, właścicielka sieci. – Podczas plebiscytu lokal jest sprawdzany przez 50 recenzentów i degustatorów – członków jury. Lokal oceniany jest przede wszystkim pod względem jakości pizzy neapolitańskiej, a także obsługi i atmosfery. Bierze w tym udział cały świat. Nagroda została nam przyznana w Madrycie.

 

W okolicy placu Zamenhofa istnieje duża konkurencja gastronomiczna. Nowe lokale muszą się czymś wyróżnić, by przyciągnąć klientów. Ale czy aby na pewno?

 

– W Krakowie, gdzie mamy swój lokal, są w jednej kamienicy trzy pizzerie – tłumaczy Ilia Komornicka. –  My wychodzimy z założenia, że miasto jest na tyle duże, że każdy znajdzie swojego gościa. Jeżeli miejsce jest dobre, to goście na pewno do niego wrócą, a my chcemy, żeby klienci byli wszędzie, nie tylko u nas.

 

Pizzerie Olio są bardzo dobrze oceniane w pozostałych miastach. Lokal w Krakowie ma serwisie Google ocenę 4,6 na 2,5 tys. opinii. Restauracje w Gliwicach i Katowicach mają ocenę 4,7 na ok. 1,5 tys. opinii. To wynik, który może być powodem do dumy i trzymamy kciuki, żeby w Szczecinie było równie dobrze. Miejsc z dobrą kuchnią w naszym mieście nigdy za wiele.

Powiązane artykuły

LifestyleRozmowy

Restauracyjka na gastronomicznej pustyni. Dlaczego Tutaj jest właśnie tutaj?

Większość szczecinian jest na Krzekowie jedynie przejazdem. Szczególnie zimą niewielu się w...

LifestyleRozmowy

Ola maluje, ale nie szpachluje. Z nami rozmawia o trendach w makijażu na nadchodzącego Sylwestra

Jakie trendy w makijażu będą obowiązywały na nadchodzącego Sylwestra? Czy trudno taki...

Lifestyle

Będzie smacznie, kolorowo i bardzo świątecznie. Już za tydzień rusza Jarmark

Już za tydzień rozpoczyna się tegoroczny Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzających będą...

fit cake w szczecinie
Lifestyle

Niebawem pojawi się wyjątkowa kawiarnia na gastronomicznej mapie Szczecina. To wielki powrót marki

 Wkrótce mieszkańcy Szczecina będą mogli cieszyć się nową, unikalną kawiarnią, która z...