Home Lifestyle Nowa pizzeria w Szczecinie będzie poważną konkurencją. Sieć znalazła się w światowym Top 50
Lifestyle

Nowa pizzeria w Szczecinie będzie poważną konkurencją. Sieć znalazła się w światowym Top 50

749

Olio to sieć pizzerii wywodząca się z Gliwic. Ma swoje lokale m.in. w Krakowie i Katowicach, a dzisiaj ich najnowsza miejscówka otworzyła się przy pl. Zamenhofa w Szczecinie. Pizzeria będzie stanowić dużą konkurencję na rynku gastronomicznym – w 2022 r. sieć znalazła się we włoskim, prestiżowym rankingu „Top 50 Pizza” i wiele wskazuje na to, że w tym roku powtórzy sukces.

 

Olio to miejsce z klasyczną, neapolitańską pizzą. Restauracja specjalizuje się właśnie w tym daniu, dlatego próżno tu szukać past czy innych dań obiadowych. Właściciele podkreślają, że skupienie się na pizzy stanowiło o sukcesie i docenieniu przez międzynarodowe jury. W 2022 r. Olio jako sieć restauracji znalazło się na 26. miejscu w rankingu „Top 50 Pizza”. Niewykluczone, że w tym roku powtórzy to osiągnięcie.

 

– Kiedy do nas zadzwoniono, sami nie mogliśmy w to uwierzyć. Nie sądziliśmy, że może nas kiedyś taki zaszczyt spotkać – mówi Ilia Komornicka, właścicielka sieci. – Podczas plebiscytu lokal jest sprawdzany przez 50 recenzentów i degustatorów – członków jury. Lokal oceniany jest przede wszystkim pod względem jakości pizzy neapolitańskiej, a także obsługi i atmosfery. Bierze w tym udział cały świat. Nagroda została nam przyznana w Madrycie.

 

W okolicy placu Zamenhofa istnieje duża konkurencja gastronomiczna. Nowe lokale muszą się czymś wyróżnić, by przyciągnąć klientów. Ale czy aby na pewno?

 

– W Krakowie, gdzie mamy swój lokal, są w jednej kamienicy trzy pizzerie – tłumaczy Ilia Komornicka. –  My wychodzimy z założenia, że miasto jest na tyle duże, że każdy znajdzie swojego gościa. Jeżeli miejsce jest dobre, to goście na pewno do niego wrócą, a my chcemy, żeby klienci byli wszędzie, nie tylko u nas.

 

Pizzerie Olio są bardzo dobrze oceniane w pozostałych miastach. Lokal w Krakowie ma serwisie Google ocenę 4,6 na 2,5 tys. opinii. Restauracje w Gliwicach i Katowicach mają ocenę 4,7 na ok. 1,5 tys. opinii. To wynik, który może być powodem do dumy i trzymamy kciuki, żeby w Szczecinie było równie dobrze. Miejsc z dobrą kuchnią w naszym mieście nigdy za wiele.

Powiązane artykuły

EdukacjaInspirationLifestyle

Szczeciner dla dzieci. Numer specjalny będzie można otrzymać nieodpłatnie w szczecińskich księgarniach

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przygotowaliśmy specjalny numer czasopisma adresowany do...

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

Lifestyle

Do Szczecina jadą wyjątkowi ludzie. „Osoby z niepełnosprawnością też mogą robić ekstremalne rzeczy”

Dziś rozpoczęła się pięciodniowa wycieczka rowerowa z Nowogrodu Bobrzańskiego do Szczecina. W...

LifestyleKultura

Taki będzie długi weekend w Szczecinie

Na najbliższy długi weekend wcale nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby wspaniale...