Home Aktualności Nie bądźcie obojętni na kwestujących
Aktualności

Nie bądźcie obojętni na kwestujących

141

Jak co roku, na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie nie zabraknie wolontariuszy, którzy będą zbierać fundusze na rzecz hospicjum. Artyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, czy też uczniowie szczecińskich szkół – kwestujących będzie wielu. Nie bądźcie obojętni. „Ten drobny gest może mieć ogromne znaczenie dla osób chorych i ich bliskich” – mówi Mirosław Żylik.

 

Od lat szczecinianie, odwiedzając cmentarz, wspierają również hospicjum. Niektórzy do puszek wolontariuszy wrzucają bilon, inni banknoty. Każda pomoc jest ważne, o czym mówi Mirosław Żylik. Co rok można go spotkać z puszką, kwestującego na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych.

 

– Już jutro na Cmentarzu Centralnym wspólnie z Prezydentem Piotrem Krzystkiem i Stowarzyszeniem Koalicja Samorządowa Zachodniopomorskie będziemy zbierać datki, które wspomogą misję niesienia pomocy pacjentom Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Serdecznie zachęcam do wpłacania nawet niewielkich kwot. Ten drobny gest może mieć ogromne znaczenie dla osób chorych i ich bliskich, dając poczucie wsparcia w trudnych chwilach, spowodowanych nieuleczalną chorobą. Tego dnia okażmy solidarność i współczucie, wszystkim osobom potrzebującym – apeluje.

 

Na cmentarzu można będzie spotkać wielu wolontariuszy, to osoby w różnym wielu – od dzieci po osoby starsze. Uczniowie, artyści, politycy, przedstawiciele rozmaitych organizacji pozarządowych. Wszystkim przyświeca ten sam cel – wsparcie dla osób dotkniętych chorobą.

 

Ideą funkcjonowania szczecińskiego hospicjum jest propagowanie opieki nad chorymi i umierającymi na chorobę nowotworową oraz pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad pacjentami.

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...