Home Aktualności Nie bądźcie obojętni na kwestujących
Aktualności

Nie bądźcie obojętni na kwestujących

110

Jak co roku, na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie nie zabraknie wolontariuszy, którzy będą zbierać fundusze na rzecz hospicjum. Artyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, czy też uczniowie szczecińskich szkół – kwestujących będzie wielu. Nie bądźcie obojętni. „Ten drobny gest może mieć ogromne znaczenie dla osób chorych i ich bliskich” – mówi Mirosław Żylik.

 

Od lat szczecinianie, odwiedzając cmentarz, wspierają również hospicjum. Niektórzy do puszek wolontariuszy wrzucają bilon, inni banknoty. Każda pomoc jest ważne, o czym mówi Mirosław Żylik. Co rok można go spotkać z puszką, kwestującego na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych.

 

– Już jutro na Cmentarzu Centralnym wspólnie z Prezydentem Piotrem Krzystkiem i Stowarzyszeniem Koalicja Samorządowa Zachodniopomorskie będziemy zbierać datki, które wspomogą misję niesienia pomocy pacjentom Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Serdecznie zachęcam do wpłacania nawet niewielkich kwot. Ten drobny gest może mieć ogromne znaczenie dla osób chorych i ich bliskich, dając poczucie wsparcia w trudnych chwilach, spowodowanych nieuleczalną chorobą. Tego dnia okażmy solidarność i współczucie, wszystkim osobom potrzebującym – apeluje.

 

Na cmentarzu można będzie spotkać wielu wolontariuszy, to osoby w różnym wielu – od dzieci po osoby starsze. Uczniowie, artyści, politycy, przedstawiciele rozmaitych organizacji pozarządowych. Wszystkim przyświeca ten sam cel – wsparcie dla osób dotkniętych chorobą.

 

Ideą funkcjonowania szczecińskiego hospicjum jest propagowanie opieki nad chorymi i umierającymi na chorobę nowotworową oraz pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad pacjentami.

Powiązane artykuły

Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad...

Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych...

Aktualności

Dyskusja o nowej Alei? To spotkanie już w środę

  ŚRODEK Śródmiejski Punk Sąsiedzki organizuje spotkanie z Dorotą Kowalewską – menadżerką...

Aktualności

Zamienili się miejscami w pojeździe, ale na niewiele się to zdało

20 letni kierujący obcokrajowiec odpowie za złamanie orzeczenia Sądu. Mężczyzna chcąc uniknąć...