Home Sport Nasz chłopak Mistrzem Świata. Nie dokonał tego nawet Gołota
Sport

Nasz chłopak Mistrzem Świata. Nie dokonał tego nawet Gołota

1.8k

16-letni Fabian Urbański ze Skorpiona Szczecin został mistrzem świata kadetów w wadze do 70 kilogramów. To jeden z największych sukcesów polskiego pięściarstwa.

Na to, by zaistnieć w boksie amatorskim, czekaliśmy od lat. Polscy pięściarze w ostatnich latach nie potrafili wywalczyć miejsca w czołówce, nie zdobywali medali na najważniejszym imprezach. Na olimpijski medal w boksie Polska czeka od 1992 roku, gdy w Barcelonie Bartnik zdobył brązowy medal.

Fabian Urbański staje się nadzieją polskiego pięściarstwa. Podopieczny Skorpiona Szczecin właśnie wywalczył złoto na Mistrzostwach Świata Kadetów. W finale turnieju w Erwaniu, Urbański zmierzył się z reprezentantem gospodarzy, Ormianinem Samvelem Siramargyanem i wygrał z nim na punkty.

Tym samym szczecinianin został pierwszym w historii polskim bokserem, który sięgnął po mistrzostwo świata kadetów! Dość powiedzieć, że Andrzej Gołota w 1985 roku został wicemistrzem świata juniorów w wadze ciężkiej.

Warto też wspomnieć, że świetnie spisał się też Igor Soczówka (54 kg, Skorpion Szczecin), który z Mistrzostw Świata wraca z brązowym medalem!