Home Aktualności Napadli na dziecko, żeby mu zabrać 10 euro
Aktualności

Napadli na dziecko, żeby mu zabrać 10 euro

209
samochód policyjny

Do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Szczecin-Zachód wpłynął akt oskarżenia wobec sprawcy rozboju na małoletnim chłopcu. Chodzi o kobietę i mężczyznę, którzy 16 lipca zmusili dziecko do oddania im pieniędzy. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Wszystkich Świętych w Szczecinie. 

 

Nie wiadomo, czy był to akt desperacji podyktowany chorobą alkoholową, czy chęć zyskania „łatwego łupu” od dziecka. Faktem jest, że ta historia może się skończyć dla sprawców długoletnim więzieniem. A wszystko z powodu 10 euro…

Jak ustaliła Prokuratura Szczecin-Zachód, pokrzywdzony chłopiec czekał 16 lipca br. na tramwaj na przystanku przy ul. Wszystkich Świętych w Szczecinie. W pewnym momencie sprawcy – kobieta i mężczyzna – podeszli do małoletniego i zagrodzili mu drogę w taki sposób, aby nie mógł opuścić wiaty przystankowej. 

– Grożąc użyciem siły fizycznej, zmusili go do wydania pieniędzy w kwocie 10 euro – informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. – Następnie sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, a uzyskane pieniądze wymienili w kantorze, a następnie zakupili między innymi alkohol w postaci piwa.

Sprawców udało się ustalić i aresztować dzięki działaniom szczecińskiej policji. Ponadto na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec nich czasowe aresztowanie.

Kobieta przyznała się do winy, natomiast mężczyzna zaprzeczył braniu udziału w tej sprawie. Oboje byli już wcześniej karani. Za to przestępstwo oskarżonym grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...