Home Sport Nadchodzi Szczecińska Dobranocka, czyli bieg na orientację. W tym roku po schodach urzędu
Sport

Nadchodzi Szczecińska Dobranocka, czyli bieg na orientację. W tym roku po schodach urzędu

411
Foto: FB/Szczecińska Dobranocka

Przed nami kolejna edycja Szczecińskiej Dobranocki, czyli imprezy sportowej polegającej na pokonaniu z mapą wyznaczonej trasy. W tym roku pierwszy bieg odbędzie się w Urzędzie Miasta.

Szczecińska Dobranocka to już 23 edycja biegów na tzw. orientację. Zawodnicy, mając do swojej dyspozycji mapę, muszą przebiec  wyznaczoną trasę, odhaczając poszczególne przystanki. Nie jest to jednak takie proste, każdy z zawodników musi pokonać „własną” trasę, gdyż rozlokowanie przystanków i kolejność ich odhaczenia może się różnić. To sprawia, że zawodnicy nie wiedzą, jak dokładnie przebiegnie ich wyzwanie. W tym roku impreza zacznie się od biegu w Urzędzie Miasta Szczecin. Zawodnicy będą ścigać się w gmachu budynku, jednak w ramach dodatkowej atrakcji będzie można zobaczyć podziemny schron. 

– Szczecińska Dobranocka to już 23 edycja naszego biegu na orientację. Wszystko zaczęło się w 2013 roku. Podzieliliśmy bieg tak, aby w ciągu roku odbywały się dwie edycje: wiosenno-letnia i jesienno-zimowa. Założenie jest proste, spotykamy się w różnych miejscach w Szczecinie, od terenów zurbanizowanych jak osiedla i poszczególne budynki, do terenów zielonych. Wybieramy miejsca tak, aby bieg był wyzwaniem dla wprawionych w boju, ale i zachętą dla początkujących. Zależy nam na zachęceniu ludzi do sportu i wyjścia z domu – mówi Bartłomiej Mazan – Prezes Stowarzyszenia KOS BnO Szczecin.

Zapisy dla chętnych potrwają aż do godziny rozpoczęcia się biegu. Organizatorzy przygotowali aż 6 kategorii, uwzględniające wiek i stopień zaawansowania. To sprawia, że uczestnicy młodsi bądź niepewni swoich umiejętności w takich wyścigach, na pewno znajdą coś dla siebie. Bilety dla dorosłych to koszt 30 zł, dla dzieci natomiast 20 zł.  Pierwszy bieg odbędzie się już 13 marca o godzinie 19:00 w Urzędzie Miasta Szczecin. 

Link do wydarzenia: 

Szczecińska Dobranocka 23 – indoor – Urząd Miasta Szczecin | Facebook

Szczecińska Dobranocka 23 – KOS BnO Szczecin

 

Powiązane artykuły

Sport

Trwa turniej Pucharu Polski. To największa taka impreza w historii Szczecina

Dziś i jutro na Jasnych Błoniach króluje petanka. Najlepsi zawodnicy z całej...

AktualnościSport

Sportowy Szczeciner Roku 2023 dla Arkadiusza Miłoszewskiego

Kontynuujemy prezentację sylwetek osób wyróżnionych tytułem Szczecinera Roku 2023. W kategorii osiągnięć...

Sport

Trwają zapisy na Szczeciński Bieg Nocny. Tak wyglądają medale i koszulki

W limitowanej koszulce lub też w swoimi ulubionym biegowym t-shircie, dla dzieci,...

Sport

Co za końcówka. Wilki górą w hicie kolejki

Miały być emocje i były emocje. Hit kolejki nie zawiódł. Wilki zagrały...