Home Kultura Muzyka, pokaz mody i … cuba libre. Co działo się wczoraj w Courtyard by Marriott?
Kultura

Muzyka, pokaz mody i … cuba libre. Co działo się wczoraj w Courtyard by Marriott?

223

Havana Night, czyli motyw przewodni wczorajszej odsłony Szczecin Jazz Festiwal, na długo zostanie w pamięci publiczności. Muzyka, pokaz mody i … cuba libre. Co działo się wczoraj w Courtyard by Marriott?

9 edycja Szczecin Jazz Festiwal nie zwalnia, a wręcz z każdym kolejnym koncertem nabiera tempa. Tym razem, z okazji Dnia Kobiet, organizatorzy zabrali widzów do słonecznej Havany, pełnej jazzowych i kubańskich dźwięków. Gwiazdami wczorajszego występu był Carlos Sarduy i jego niesamowitego zespołu Groove Messenger, oraz niezwykła wokalistka z Barcelony – Marinah. Oprócz muzyki gościom umilały czas kolorowe drinki i kubańskie przysmaki. 

– To nie pierwszy koncert, na którym jestem. Bardzo mi się podoba. Kubańskie i jazzowe rytmy, wiele atrakcji i oczywiście Dzień Kobiet. Co rusz organizatorzy zaskakują, przez co nie ma mowy o nudzie – mówi jeden z gości, Roman.

Jednak tym razem Szczecin Jazz Festiwal był nie tylko celebracją przyjaźni Szczecina z jazzem. Celem imprezy było wsparcie Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie, przez co mogliśmy zobaczyć pokaz mody w stylu upcykling i wysłuchać projektantki mody Anny Puśleckiej, która opowiedziała, jak ważne jest wsparcie kobiet walczących  z rakiem, nie tylko 8 marca. 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy celebrować Dzień Kobiet przy dobrej muzyce, dobrym jazzie i dobrych ludziach. Przede wszystkim dzisiejsza impreza poświęcona jest Szczecińskiemu Wydziałowi Onkologii. Ważne, aby to, co robimy, było dobre na wielu płaszczyznach. W tym dniu wspieramy wszystkie kobiety, życzymy im wszystkiego najlepszego, i tym samym, bawimy się przy świetnym jazzie i pysznym cuba libre – mówi dyrektor festiwalu Sylwester Ostrowski.

Święto jazzu ściągnęło wielu szczecinian ciekawych kolejnego wydarzenia, ale i chętnych aby dołożyć swoją małą „cegiełkę” w tak ważnej sprawie jaką jest leczenie onkologiczne.  Publika nie mogła narzekać na brak atrakcji. Gościom na długo pozostanie pojedynek trąbki i saksofonu w wykonaniu Sylwka Ostrowskiego i Carlosa Sarduya, pokaz mody z wystąpieniem Anny Puśleckiej i oczywiście kubańskie przysmaki. 

  

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...