Home Aktualności Mobilna Karta Miejska po nowemu. Co czeka na użytkowników?
Aktualności

Mobilna Karta Miejska po nowemu. Co czeka na użytkowników?

99

Nowa odsłona Mobilnej Karty Miejskiej Szczecin to wersja, która zastąpi dotychczasową MKM Szczecin, działającą w mieście od 2017 r. Platforma ma nowy, intuicyjny interfejs i rozszerzony zakres funkcjonalności obejmujący nie tylko sprzedaż biletów, ale również część informacyjną, której brakowało w starej wersji. Jej celem jest budowanie społeczności wokół usług miejskich oraz ułatwienie dostępności każdej z nich.

Nowości w Mobilnej Karcie Miejskiej Szczecin to m.in. bieżące informacje na temat nadchodzących wydarzeń w mieście. To także najważniejsze informacje, w tym aktualizacje dotyczące funkcjonowania transportu publicznego (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie) i szybki dostęp do aktualnego rozkładu jazdy transportu publicznego (według przystanków).

– Kolejne nowości to możliwość zakupu Szczecińskiej Karty Turystycznej za pośrednictwem aplikacji oraz informacje dotyczące zniżek, bywalcy kąpielisk Dąbie oraz Arkonka uzyskają możliwość uzyskania 10 proc. zniżki przy zakupie biletów z użyciem kodu rabatowego z butelkomatów, a także lista ważnych miejsc w mieście, w tym atrakcji turystycznych, miejsc wypoczynku i rekreacji. Osoby korzystające z części informacyjnej aplikacji nie będą musiały się rejestrować, natomiast dla osób korzystających z zakupu rejestracja została uproszczona do minimum – informuje Kacper Reszczyński z ZDiTM w Szczecinie.

Wszyscy obecni użytkownicy starej wersji Mobilnej Karty Miejskiej Szczecin mogą z łatwością przenieść swoje bilety okresowe (ZDiTM) do nowej aplikacji.

– W tym celu należy założyć konto w nowej aplikacji, a następnie w zakładce „Ustawienia” wykorzystać funkcję „Migracja biletów”. Użytkownik zostanie poproszony o wskazanie danych logowania wykorzystywanych w starej wersji Mobilna Karta Miejska Szczecin, jeśli dane będą poprawne nastąpi migracja biletów okresowych, które będą dostępne w nowej aplikacji – wyjaśnia Kacper Reszczyński.

Wszystkie bilety jednorazowe, które użytkownicy posiadają w starej wersji aplikacji będzie można wykorzystać w najbliższych miesiącach, ponieważ aplikacja będzie jeszcze funkcjonować przez okres co najmniej trzech – czterech miesięcy.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dronem podczas The Tall Ship Races nie polatasz

Drony i inne jednostki latające nie będą mogły latać podczas The Tall...

Aktualności

Zatrzasnęła kluczyki i dziecko w aucie

O tym, jak niebezpieczne jest pozostawienie dziecka w samochodzie w upalny dzień,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...