Home Aktualności Miejskiego Sylwestra w Szczecinie nie będzie. Jakie są alternatywy dla mieszkańców?
Aktualności

Miejskiego Sylwestra w Szczecinie nie będzie. Jakie są alternatywy dla mieszkańców?

333

Władze Szczecina rozwiały wszelkie wątpliwości i potwierdziły, że również w tym roku miejska impreza sylwestrowa się nie odbędzie. W jaki sposób mieszkańcy naszego miasta i regionu mogą powitać nowy rok? Oto kilka propozycji.

Przez wiele lat szczecinianie spędzali Sylwestra na imprezie organizowanej przez Miasto na Jasnych Błoniach. Pandemiczne restrykcje spowodowały, że ta tradycja została przerwana. Choć wirus COVID-19 nie stanowi już takiego zagrożenia jak wcześniej, to wydarzenie nie powróciło. Władze miasta zdecydowały, że publiczne obchody są zbyt kosztowne w dzisiejszych realiach.

– Podjęliśmy decyzję o tym, że rezygnujemy z miejskiego Sylwestra, ale również z większości iluminacji świątecznych, które do tej pory były na ulicach Szczecina. Właściwie zostawiamy sobie tylko furtkę najwyżej na postawienie na przykład choinki przed magistratem. Wszystko przez ogromne podwyżki cen prądu, które nas dotykają, a przypomnę, że to nie jedyne podwyżki, bo jeszcze przed nami gaz czy presje płacowe związane z pracownikami – mówił w zeszłym roku Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina.W tym roku wszyscy spodziewali się, że Sylwester w Szczecinie będzie wyglądał podobnie. Wskazywały na to zapowiadane i przegłosowane mniejsze niż w poprzednich latach wydatki na inwestycje w budżecie miejskim. Ostatnio te domysły potwierdził prezydent Szczecina w mediach społecznościowych.

– Podobnie jak w poprzednim roku, w związku z koniecznością oszczędności w miejskim budżecie zrezygnowaliśmy z organizowania miejskiej zabawy sylwestrowej – napisał Piotr Krzystek.Swoje propozycje dla mieszkańców Szczecina przedstawiły placówki kulturalne. W Teatrze Polskim odbędzie się Rewia sylwestrowa, której gościem specjalnym będzie Joanna Kołaczkowska. W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza spragnieni dobrej muzyki symfonicznej będą mogli obejrzeć i usłyszeć koncert pt. „Fiesta Latina!”, czyli zbiór utworów pochodzących m.in. z Hiszpanii, Argentyny, Kuby czy Meksyku.

Osoby, które mają ochotę Sylwestra spędzić w nieco bardziej tradycyjny, imprezowy sposób, mogą wybrać się na Halę Odra, gdzie na gości czekają 3 parkiety z różnorodną muzyką taneczną. Swoją ofertę przedstawił również klub Cafe Hormon, gdzie świętowanie nowego roku połączone będzie z muzyczną podróżą przez muzyczne brzmienia od lat 60. aż do współczesności.

W naszym regionie imprezę sylwestrową organizuje np. Świnoujście. Sylwester na najszerszej plaży w Polsce rozpocznie się o godz. 23:00 na plaży przy wejściu od ul. Powstańców Śląskich. W podobnym klimacie Sylwestra można spędzić w Kołobrzegu, gdzie na Skwerze Pionierów gwiazdą wieczoru będzie piosenkarka Lanberry.

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...