Home Biznes i inwestycje Miasto buduje dwa żłobki
Biznes i inwestycjeEdukacja

Miasto buduje dwa żłobki

262

Miasto we współpracy ze Szczecińskim TBS, w ramach realizowanych przez Spółkę inwestycji, buduje w naszym mieście dwa żłobki. Pierwszy powstaje w Śródmieściu, w przebudowywanym właśnie kwartale śródmiejskim nr 36 ograniczonym ulicą Bogusława X, Małkowskiego, Królowej Jadwigi i Bohaterów Getta Warszawskiego. Drugi realizowany jest w Dąbiu, przy okazji budowy II etapu Osiedla przy ul. Pokładowej i Fregaty. W sumie w obu placówkach będzie miejsce dla ponad 80. najmłodszych szczecinian.

 

Budowa kolejnych żłobków w Szczecinie to na pewno bardzo dobra informacja dla rodziców, którzy wychowują dzieci w wieku do 3 lat.

– Kolejne inwestycje w sferze społecznej to efekt bardzo dobrej i wieloletniej współpracy między Miastem a Szczecińskim TBS. Dzięki niej, oprócz budowy żłobków, możemy realizować ważne dla naszych mieszkańców programy dedykowane rożnym grupom m.in: seniorom, absolwentom, studentom i rodzinom wielodzietnym. W tej dziedzinie Szczecińskie TBS było prekursorem i wzorem dla innych TBS’ów w Polsce  – mówi Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

Szczecińskie TBS projektując nowe osiedla mieszkaniowe stara się uwzględniać realizację projektów społecznych Miasta z wykorzystaniem budowanych lokali.

– To dla nas bardzo ważne. Chcemy, aby realizowane przez nas inwestycje nie tylko spełniały funkcje mieszkaniowe. Zależy nam również na innych elementach, które poprawiają komfort życia i  wychodzą naprzeciw oczekiwaniom naszych lokatorów. W związku z tym zagospodarowujemy odpowiednio przestrzeń budując m.in place zabaw, boiska sportowe, miejsca do rekreacji, ale także dajemy przestrzeń np. dla biblioteki miejskiej, klubu seniora czy tak jak teraz dla żłobka – mówi Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS.

Ostatni z realizowanych żłobków przez Szczecińskie TBS powstał w ramach budowy pierwszego etapu Osiedla mieszkaniowego „Wrzosowe Wzgórze” przy ul Sobola (w rejonie ul. Szosa Polska). Placówka pod nazwą “Zając Borówka” uruchomiona została pod koniec 2019 roku i może przyjąć 60. dzieci. Aktualnie Szczecińskie TBS buduje kolejne dwa żłobki.

 

Żłobek w kwartale 36

Spółka kompleksowo przeobraża wnętrze podwórza, ograniczonego al. Wojska Polskiego, ul. Małkowskiego, ul. ks. Bogusława X, ul. Boh. Getta Warszawskiego oraz ul. Kr. Jadwigi. Projekt tej rewitalizacji zakłada szereg rozwiązań, w tym m.in: powstanie nowych budynków mieszkalno – usługowych, budowę Centrum Mieszkańca, miejsca do rekreacji, a także  powstanie ogrodu społecznego, placów zabaw, fontanny i parkingoywca. W tym projekcie uwzględniono również budowę nowoczesnego żłobka. Będzie to budynek parterowy, dwu oddziałowy, przeznaczony łącznie dla 52. dzieci.

Szczecińskie TBS realizuje żłobek pod klucz to znaczy, że wszystkie pomieszczenia wraz z łazienkami będą wykończone i odpowiednio wyposażone. Ciekawostką może być tutaj to, że plac zabaw znajdzie się na dachu budowanego żłobka. Dostać się do niego będzie można jedynie wewnętrzną windą. Oczywiście plac zabaw zostanie odpowiednio ogrodzony i będzie spełniał wszystkie normy bezpieczeństwa. Zakończenie budowy żłobka, jak i całej inwestycji w kwartale 36  planowane jest na przełomie lata i jesieni tego roku.

 

W Dąbiu też powstaje żłobek

W ramach budowy drugiego etapu osiedla Osiedla mieszkaniowego przy ul. Pokładowej i Fregaty  powstaje sześć budynków. W jednym z nich, w części parterowej znajdzie się w pełni wyposażony żłobek dla 32 dzieci. Do dyspozycji wychowawczyń i dzieci  będzie wydzielony teren zielony w formie ogródka przydomowego oraz ogólnodostępny plac zabaw. Przestrzeń wokół budynków będzie odpowiednio urządzona.   W ramach budowy osiedla przewidziano też nasadzenia: 113 drzew liściastych oraz 419 krzewów liściastych.

Termin zakończenia budowy osiedla, w tym żłobka to koniec czerwca 2025 roku.

Powiązane artykuły

Edukacja

Jakie plany po maturze? ZUT zaprasza do zapoznania się z ofertą uczelni 

Już 6 i 7 marca na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbędą się Dni...

Edukacja

Offshore wchodzi do szczecińskich szkół

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku pracy w sektorze MEW Polskie Stowarzyszenie...

Biznes i inwestycje

Na alei Wojska Polskiego pozostała kosmetyka?

Śródmiejski odcinek alei Wojska Polskiego wyglądy na skończony. Dużo w tym prawdy....

Biznes i inwestycje

Jest przetarg na budowę ścieżki rowerowej

Na stronach internetowych ZDiTM ogłoszono przetarg dotyczący wykonania ścieżki rowerowej na ul....