Home Aktualności Marzec w Netto Arenie – będzie się tu sporo działo 
Aktualności

Marzec w Netto Arenie – będzie się tu sporo działo 

880

Trzeci miesiąc roku w Netto Arenie zapoczątkuje NINGYO Targ Japoński. W marcu w Arenie nie zabraknie również sportowych emocji, niezapomnianych koncertów oraz konferencji. 

 

Targ NINGYO w pierwszym weekendzie marca do Netto Areny przyciągnie wszystkich zainteresowanych japońską kulturą. Lista atrakcji przewidzianych na do wydarzenie zdaje się nie mieć końca. Podczas dwóch dni zabawy przybliżony zostanie obraz japońskiej kultury. Pokazy tańca, historia jednej z najstarszych tradycyjnych gier, czy prezentacja tradycyjnych strojów to tylko niewielka część tego, co zaplanowali organizatorzy. Wszystko, czego nie wiemy o japońskiej kulturze opowiedziane zostanie 2 i 3 marca. Targ NINGYO trwać będzie do godziny 20.00 w sobotę oraz do godziny 18.00 w niedzielę. Na wydarzeniu obowiązują bilety, których cena waha się od 13 do 31 zł. 

W niedzielę 3 marca poza kontynuacją japońskich targów będzie również okazja do przeżycia sportowych emocji. W szczecińskiej arenie o godzinie 18.00 Chemik Police zmierzy się z BKS Bostik Bielsko-Biała. Bilety dostępne są na stronie https://chemik.abilet.pl oraz w kasie Netto Arena w dniu meczu. Sportowych wrażeń spodziewać się można również 10 i 14 marca, kiedy to Wilki zaprezentują swoją formę w ramach Orlen Basket Liga. Szczecińscy sportowcy zmierzą się kolejno z Enea Stelmet Zastal Zielona Góra oraz Dziki Warszawa. 

W Netto Arenie w marcu będzie również koncertowo i tanecznie. W piątek 8 marca w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się XX Jubileuszowa Edycja Prezentacji Tanecznych „A teraz my”. Swoje umiejętności zaprezentują zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek wychowania pozaszkolnego województwa zachodniopomorskiego. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. 

Dzień później, w sobotę 9 marca szczecińską arenę odwiedzi znany dyrygent i kompozytor Piotr Rubik. Koncert pod nazwą „Niech mówią że to nie jest miłość” obfitować będzie w najpiękniejsze piosenki o miłości. W trakcie muzycznego wydarzenia zaprezentowane zostaną największe dzieła Piotra Rubika, a na scenie stanie łącznie ponad 60 osób. Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie https://sklep.ebilet.pl

Na tym nie koniec muzycznych imprez, bowiem kilka dni później w Netto Arenie wybrzmią dźwięki muzyki elektronicznej. Kolejna edycja Bass Planet już 16 marca. Bilety dostępne są na stronie https://www.biletomat.pl

Fani z Pomorza Zachodniego przyciągnęli również do Netto Areny zespół PRO8L3M. Występ w szczecińskiej hali ogłoszony został w związku z dużym zainteresowaniem tutejszej publiki, a sam koncert ma za zadanie wypromować nową płytę muzyków. Bilety dostępne są na stronie https://www.biletomat.pl/

21 i 22 marca zaplanowano dwudniową konferencję pod nazwą „Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024” realizowaną w ramach projektu Energia Miasta Szczecin. Podczas kongresu uczestnicy będą mieli okazję poznać rozwiązania, dzięki którym Gmina Miasto Szczecin stała się liderem wśród dużych miast w zakresie samowystarczalności i niezależności energetycznej. 

W marcu w Netto Arenie odbędzie się również kolejna edycja targów budowlanych i wyposażenia wnętrz BUD-GRYF & HOME. Hala wypełni się ekspertami z zakresu budownictwa. Nie zabraknie także osób z branży energetycznej i wnętrzarskiej. Zainteresowani będą mieli okazję zasięgnąć porady profesjonalistów, usłyszeć nowinki branżowe, czy wziąć udział w warsztatach. Targi odbędą się w dniach od 22 do 24 marca. 

Miesiąc atrakcji w Netto Arenie zakończy Szczecin Gaming Fest, czyli festiwal gier komputerowych. 29 marca w godzinach od 10.00 do 18.00 gracze stoczą internetowy bój na najnowszym sprzęcie ze świata gier, a wszyscy zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach w gierkach takich jak: League of Legends, Counter-Strike, Fortnite, TEKKEN oraz Minecraft. W dniu imprezy odbędą się również Mistrzostwa Szczecina w EA Sports FC 24, w których udział będzie mogło wziąć aż 64 graczy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...