Home Sport Łukasz Kubicki: „Gramy z beniaminkiem, chcemy im pokazać futsal”
Sport

Łukasz Kubicki: „Gramy z beniaminkiem, chcemy im pokazać futsal”

166

Już w najbliższą niedzielę Futsal Szczecin zmierzy się z Wenecją Pułtusk w rozgrywkach I ligi futsalu. Faworytem są szczecinianie. Kapitan naszego teamu liczy na komplet punktów, ale studzi ligowe oczekiwania.

 

Trzy mecze i trzy wygrane. Futsal Szczecin jest liderem na zapleczu ekstraklasy i urasta do rangi jednego z głównych faworytów do awansu. Łukasz Kubicki, kapitan naszej drużyny liczy na kolejną wygraną.

 

– Gramy z beniaminkiem, chcemy pokazać, jak się gra w futsal i chcemy wygrywać. Mamy świetny start w lidze, czujemy się silni – tłumaczy.

 

Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu kibice usłyszą w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 na hali przy ulicy Twardowskiego. Jak dotąd Wenecja Pułtusk wywalczyła zaledwie jeden punkt w trzech meczach i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Ewentualna wygrana Futsalu umocni drużynę ze Szczecina w czołówce rozgrywek. Wielu kibiców uważa szczecinian za czarnego konia rozgrywek i jednego z pretendentów do awansu.

 

– Nie gramy z myślą o awansie, nie chcemy takiej presji – wyjaśnia Łukasz Kubicki. – Chcemy grać swoje, cieszą nas wyniki, ale wiemy, że możemy grać jeszcze lepiej. Pracujemy bardzo intensywnie na treningach nad jeszcze lepszym ustawieniem w defensywie i ataku. Mamy fajny zespół, chcemy, by się z nami w lidze liczono – dodaje.

 

Na razie, po rozegranych trzech seriach spotkać, tylko 3 drużyny mają komplet punktów: Futsal Szczecin Red Devils Chojnice oraz Team Lębork. W lidze (grupie północnej) występuje 12 drużyn, do rozegrania są 22 kolejki spotkań. Tylko zwycięzca rozgrywek wywalczy bezpośredni awans do ekstraklasy, drużyna, która zajmie drugie miejsce, o awans będzie walczyła w barażach.

Powiązane artykuły

Sport

Pogoń powalczy z Wisłą Kraków o Puchar Polski. Będzie bezpłatna Strefa Kibica Netto Arena

2 maja na Stadionie Narodowym Pogoń Szczecin powalczy z Wisłą Kraków o...

AktualnościSport

W Teatrze Letnim powstanie strefa kibica na finał Pucharu Polski

To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą dopingować szczecińską Pogoń w finale...

Felietony Sport

Zanosi się na wielkie bieganie. Ponad 1000 uczestników

Ponad 1000 biegaczy zapisało się już na 5 edycję Szczecińskiego Biegu Nocnego....

Sport

Trwa turniej Pucharu Polski. To największa taka impreza w historii Szczecina

Dziś i jutro na Jasnych Błoniach króluje petanka. Najlepsi zawodnicy z całej...