Home Aktualności Lodowisko przy Netto Arenie. Jak wygląda tu zabawa na łyżwach?
AktualnościLifestyle

Lodowisko przy Netto Arenie. Jak wygląda tu zabawa na łyżwach?

287

Lodowisko z biegiem lat przyciąga coraz więcej miłośników zimowej aktywności. W tym roku szczecinianie mają do dyspozycji blisko 1000 metrów kwadratowych toru łyżwiarskiego.

W tym sezonie ślizgawka przy Netto Arenie jest jedynym czynnym lodowiskiem miejskim w Szczecinie. Aż do osiemnastego lutego otwarta będzie przez siedem dni w tygodniu, również w ferie zimowe. Bez wątpienia okazji do pokręcenia piruetów jest jeszcze sporo. 

Dzięki elektrycznemu systemowi obsługi klienta raz zakupiony bilet można wykorzystać przez cały dzień. Istnieje także możliwość zrobienia przerwy w dowolnym momencie zabawy, co na pewno stanowi dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Szczególnie, że tuż obok dostępne są punkty gastronomiczne z przekąskami oraz ciepłymi napojami. Aby czerpać przyjemność z jazdy wcale nie trzeba dysponować własnym sprzętem ani szczególnymi umiejętnościami. Obiekt oferuje rozwiązania dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. 

– W ramach lodowiska przy Netto Arenie funkcjonuje wypożyczalnia łyżew i sprzętu do nauki jazdy na łyżwach, nie mamy w ofercie zajęć z instruktorem, ale to nie oznacza, że takie zajęcia się nie odbywają – informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia i dodaje, że około 3/4 odwiedzających korzysta z możliwości wypożyczenia sprzętu.

Okazuje się również, że i z okazji zbliżających się ferii zapewnione będą dodatkowe rozrywki dla dzieci i młodzieży:

– W czasie ferii młodzież i dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji jakie zostaną im przygotowane. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów, więc dokładny harmonogram i opis wydarzeń będzie dostępny w poniedziałek – mówi Celina Wołosz.

Sami użytkownicy odnoszą się do obiektu bez większych zastrzeżeń: 

– Jeździ nam się całkiem okej. Dla mnie to lodowisko jest trochę małe, ale poza tym wszystko w porządku. Mały minusik dla łyżew. Rok temu były stare, fajne łyżwy. Teraz są nowe i jeszcze chyba nie naostrzone – zdradza pani Patrycja tuż po zejściu z toru.

Tutaj na pewno bardzo dużo osób przychodzi, bo lodowisko jest popularne. Dlatego w popołudniowych, czy nawet w wieczornych godzinach trudno jest znaleźć miejsce. Poza tym wszystko jest w porządku. Fajne jest również to, że mamy świeży lód – tak z kolei ocenia ślizgawkę drugi uczestnik zabawy na lodzie.

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Aktualności

Łabędź zaplątany w drut kolczasty. Potrzebna była pomoc

Pracownicy trafostacji przy Szosie Polskiej skontaktowali się telefonicznie z dyżurnym Straży Miejskiej,...

Aktualności

Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego...

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...