Home Aktualności Lodowisko przy Netto Arenie. Jak wygląda tu zabawa na łyżwach?
AktualnościLifestyle

Lodowisko przy Netto Arenie. Jak wygląda tu zabawa na łyżwach?

320

Lodowisko z biegiem lat przyciąga coraz więcej miłośników zimowej aktywności. W tym roku szczecinianie mają do dyspozycji blisko 1000 metrów kwadratowych toru łyżwiarskiego.

W tym sezonie ślizgawka przy Netto Arenie jest jedynym czynnym lodowiskiem miejskim w Szczecinie. Aż do osiemnastego lutego otwarta będzie przez siedem dni w tygodniu, również w ferie zimowe. Bez wątpienia okazji do pokręcenia piruetów jest jeszcze sporo. 

Dzięki elektrycznemu systemowi obsługi klienta raz zakupiony bilet można wykorzystać przez cały dzień. Istnieje także możliwość zrobienia przerwy w dowolnym momencie zabawy, co na pewno stanowi dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Szczególnie, że tuż obok dostępne są punkty gastronomiczne z przekąskami oraz ciepłymi napojami. Aby czerpać przyjemność z jazdy wcale nie trzeba dysponować własnym sprzętem ani szczególnymi umiejętnościami. Obiekt oferuje rozwiązania dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. 

– W ramach lodowiska przy Netto Arenie funkcjonuje wypożyczalnia łyżew i sprzętu do nauki jazdy na łyżwach, nie mamy w ofercie zajęć z instruktorem, ale to nie oznacza, że takie zajęcia się nie odbywają – informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia i dodaje, że około 3/4 odwiedzających korzysta z możliwości wypożyczenia sprzętu.

Okazuje się również, że i z okazji zbliżających się ferii zapewnione będą dodatkowe rozrywki dla dzieci i młodzieży:

– W czasie ferii młodzież i dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji jakie zostaną im przygotowane. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów, więc dokładny harmonogram i opis wydarzeń będzie dostępny w poniedziałek – mówi Celina Wołosz.

Sami użytkownicy odnoszą się do obiektu bez większych zastrzeżeń: 

– Jeździ nam się całkiem okej. Dla mnie to lodowisko jest trochę małe, ale poza tym wszystko w porządku. Mały minusik dla łyżew. Rok temu były stare, fajne łyżwy. Teraz są nowe i jeszcze chyba nie naostrzone – zdradza pani Patrycja tuż po zejściu z toru.

Tutaj na pewno bardzo dużo osób przychodzi, bo lodowisko jest popularne. Dlatego w popołudniowych, czy nawet w wieczornych godzinach trudno jest znaleźć miejsce. Poza tym wszystko jest w porządku. Fajne jest również to, że mamy świeży lód – tak z kolei ocenia ślizgawkę drugi uczestnik zabawy na lodzie.

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Trzydziesta edycja Pol’and’Rock Festival już za niecałe dwa miesiące. Kto wystąpi na „najpiękniejszym festiwalu świata”?

Już tylko tygodnie dzielą nas od jubileuszowej, trzydziestej edycji Pol’and’Rock Festivalu, która...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....