Home Lifestyle Listy z Hogwartu wysłane? Szczecińscy miłośnicy Harry’ego Pottera mają powód do ekscytacji
Lifestyle

Listy z Hogwartu wysłane? Szczecińscy miłośnicy Harry’ego Pottera mają powód do ekscytacji

234

Stowarzyszenie Chowaniec zaprasza wszystkich miłośników twórczości J.K. Rowling na magiczne wydarzenie. Już 18 stycznia szczeciński Exp Pub&Games zamieni się w miejsce pełne czarodziei, zaklęć i różdżek. 

Niezwykła integracji istot ze świata magii zapowiada się naprawdę obiecująco. Spotkanie potrwa kilka godzin, w trakcie których przygotowano wiele niezapomnianych atrakcji. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w grach, konkursach wiedzy o uniwersum Harry’ego Pottera, a nawet warsztatach robienia różdżek czy latających kluczyków. Jak mówią organizatorzy wydarzenia:

– Chcemy integrować cały magiczny świat oraz poznać Was – Czarownice, Czarodzieje i Magiczne Istoty! Pragniemy poznać oraz podzielić się z Wami szczegółami i ciekawostkami naszego ukochanego Wizarding World! 

Podczas spotkania zaplanowano również ciekawe prelekcje na tematy oscylujące wokół świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Jednym z nich jest „Hogwarts Corp – czyli co by było gdyby Harry Potter pracował w korpo”. Coś, co szczególnie ucieszy miłośników przebieranek to fakt, że w planie widnieje także pierwsza odsłona larpu pod nazwą „Fantastyczne przesłuchanie i jak je przeżyć”. To trzygodzinna zabawa zainspirowana wydarzeniami rozgrywającymi się w siódmym tomie przygód Harry’ego Pottera. 

– Gracze wcielają się w buntowników przeciwko Sami Wiecie Komu, pośród których znajduje się Śmierciożerca. Auror z zewnątrz przygląda się sprawie i przesłuchuje członków komórki ruchu oporu, za wszelką cenę poszukując zdrajcy. Zostaje więc tylko pytanie: czy naprawdę wierzycie, że wasi przyjaciele mogli zrobić coś takiego? – wyjaśniają organizatorzy.

Na tę część imprezy obowiązują wcześniejsze zapisy: https://forms.gle/FnSLLuj3qFX8JNft7


Zlot odbędzie się 18 lutego w Exp Pub&Games, ul. Mariacka 26, Szczecin. Wstęp jest darmowy, wydarzenie przeznaczone dla osób, które ukończyły 14 lat. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1rNSHbv9x

 

Powiązane artykuły

Lifestyle

Wielkie święto graczy na Netto Arenie

29 marca w Netto Arenie odbędzie się festiwal gier komputerowych na Pomorzu...

Lifestyle

Jakie plany na Dzień Kobiet? 8 marca w Szczecinie sporo się dzieje

8 marca to wyjątkowy i ważny dzień dla wielu pań. W tym...

Biznes i inwestycjeLifestyleRozmowy

Jakub Zieleskiewicz: „Serwisy rowerowe przechodzą drugą młodość”

Jazda na rowerze to nie tylko sposób na przejazd z punktu A...

Lifestyle

Nowy lokal pojawi się na mapie Szczecina. Tak zielono w menu jeszcze nie było

Miłośnicy roślinnych dań będą mieli gdzie świętować. W Szczecinie już niedługo otworzy...