Home Aktualności Komunikacja miejska w Szczecinie za darmo w dniu wyborów
Aktualności

Komunikacja miejska w Szczecinie za darmo w dniu wyborów

57

Na wybory dojedziemy bez opłat. Przynajmniej komunikacją miejską. Władze miasta ogłosiły, że w niedzielę, 15 października, a więc w dniu wyborów do Sejmu i Senatu, nie trzeba będzie płacić za bilet. 

 

Mieszkańcy Szczecina, a także gmin sąsiednich w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego na wybory dojadą za darmo. Taką decyzję ogłosiły władze miasta. 

 

– Zwykło się mawiać, że wybory to święto demokracji. By umożliwić Wam jak najszerszy udział, radni zgodzili się, by komunikacja publiczna była w tym dniu darmowa. Widzimy się przy urnach – napisał w mediach społecznościowych Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. 

 

Decyzję o darmowej komunikacji miejskie potwierdza oficjalny komunikat Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. 

 

– Zgodnie z Uchwałą nr LII/1475/23 Rady Miasta Szczecin z 5 września 2023 r., 15.10.2023 r. zwalnia się mieszkańców zamieszkujący na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z którymi Szczecin ma podpisane stosowne porozumienie (Dobra, Police oraz Kołbaskowo) z opłat za przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez miasto – czytamy w komunikacie ZDiTM. 

 

To nie wszystko. 15 października Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie będzie realizował przewóz osób z niepełnosprawnością do komisji wyborczych. 

 

– Osoba z niepełnosprawnością dla której realizowany będzie transport musi mieć ze sobą ważne orzeczenie o niepełnosprawności, które trzeba będzie okazać kierowcy. Transport będzie realizowany 15 października 2023 r. (niedziela) w godzinach 9 – 15 w miarę istniejących możliwości przewozowych, wynikających z kolejności przyjmowanych zgłoszeń – przekazał Maciej Homis ze szczecińskiego MOPR-u. 

 

Darmowy przejazd na niedzielne wybory będzie możliwy nie tylko w Szczecinie. Podobną uchwałę przyjęli na przykład radni z Poznania.

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...