Home Aktualności Kocia kawiarnia w Szczecinie cieszy się dużym powodzeniem
AktualnościLifestyle

Kocia kawiarnia w Szczecinie cieszy się dużym powodzeniem

368

To jedyna taka kawiarnia na gastronomicznej mapie Szczecina. Nietuzinkowy lokal, w którym smakiem kawy cieszyć się można w towarzystwie puchatych czworonogów. To również miejsce z jasno sprecyzowaną misją – misją znalezienia kochających domów dla jak największej liczby kotów. 

 

Osiem niezwykłych kocich osobowości. Każda z nich jest inna, lecz każdy z jej właścicieli zasługuje na dobry dom. Koci Zakątek Café nie oferuje jedynie możliwości spędzenia czasu w gronie najwierniejszych przyjaciół człowieka. To też wspaniała okazja do zapoznania się z nawykami kotów, a kto wie, może nawet i pokochania ich miłością niepozwalającą na rozstanie. Dotychczas nowy dom znalazło już sześć kotów. 

– Aktualnie mamy tutaj osiem kotków. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany adopcją to najpierw przychodzi do kawiarni i oswaja się z kotkiem. Następnie przekazujemy informację naszej szefowej, która później spotyka się z zainteresowaną osobą. Jest szereg pytań, zapoznanie z interesantem i miejscem docelowym mieszkania kotka, by upewnić się, że oddajemy go w dobre ręce. Podpisujemy umowę adopcyjną i przekazujemy kotka – mówi Dagmara, jedna z osób zatrudnionych w kawiarni. 

Warto pamiętać, że w takich miejscach obowiązują zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać. Regulamin kawiarni udostępniony został w internecie, przed wizytą w Kocim Zakątku należy się z nim zapoznać. Kawiarnia jest domem dla różnych kotów, zdarzają się zwierzęta mniej ufne, po przejściach. Każdy z odwiedzających powinien się z tym liczyć. Jednak w rzeczywiści czasem bywa różnie. 

– Zdarzają się wyjątki. Mimo że uprzedzamy, że Helenka jest szybka i prosimy, by uważać, to niestety nie wszyscy to respektują. W takich sytuacjach staramy się kulturalnie zwrócić uwagę i prosić, by regulamin był przestrzegany – dodaje Dagmara. 

Sama kawiarnia i możliwość spędzenia czasu w towarzystwie kotów cieszy się dużym powodzeniem wśród szczecinian. Tak dużym, że kolejki przed lokalem już nikogo nie dziwią. Znalezienie stałych bywalców również nie nastręcza problemów. Jak komentuje Hania, jedna z klientek Kociego Zakątku:

– Miejsce jest super. Nam się udało wejść bez kolejki, koty były bardzo przyjazne i pozwalały się głaskać. Najchętniej przychodziły do ciasta, ale kelnerki reagowały szybko i zabierały koty, gdy były już zbyt nachalne. 

Koci Zakątek Cafe znajduje się na ulicy Śląskiej 5. Smakiem kawy i towarzystwem zwierząt cieszyć się można od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00. W lokalu obowiązują ograniczenia wiekowe.

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...