Home Kultura Hospicjum z czekiem od Piotra Krzystka. To środki ze sprzedaży książki
KulturaAktualności

Hospicjum z czekiem od Piotra Krzystka. To środki ze sprzedaży książki

231

Hospicjum z czekiem od Piotra Krzystka. Prezydent Szczecina przekazał dochód z autorskiej książki na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

 

Symboliczny czek na 22 tys. zł. otrzymała od Piotra Krzystka dyrektor Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Kinga Krzywicka. Ta kwota to wynik pierwszego etapu sprzedaży debiutanckiej książki prezydenta Szczecina „Wszystko czym nie powiedziałem”. Zgodnie z zapowiedzią autora, cały dochód ze sprzedaży książki przeznaczony został na cele charytatywne. Pierwszy nakład publikacji jest już niemalże na wyczerpaniu. Ostatnie egzemplarze można jeszcze znaleźć w szczecińskich niezależnych księgarniach, które jako jedyne prowadziły sprzedaż książki.

– Wydanie książki było niesamowitą przygodą. Od początku wiedziałem też, że jeśli przy tej okazji będę mógł zrobić coś dobrego, to trzeba tę szansę wykorzystać. Pomysł by wesprzeć szczecińskie hospicjum był naturalny, zwłaszcza, że pomagamy tej instytucji również przy wielu innych okazjach. Cieszę się, że mogę zrealizować obietnicę i jestem pewien, że będziemy mieli jeszcze wiele okazji do tego by móc weprzeć tych, który tego najbardziej potrzebują – mówi Piotr Krzystek.

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza i autora, z prezydentem Szczecina. Przez kilkanaście godzin wywiadu – rzeki, jaki przeprowadził, poruszali tematy bliskie każdemu mieszkańcowi Szczecina, począwszy od pierwszych zwycięskich wyborów, przez trudne i wymagające kryzysy, po sukcesy i plany na przyszłość. Książkę wydało szczecińskie wydawnictwo Index.

Wydaniu książki towarzyszy cykl podcastów będących zapisem rozmów Dariusza Staniewskiego z Piotrem Krzystkiem. Podcast dostępny jest na Spotify:

 

Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/wszystko-o-czym-nie-powiedziałem/id1725289823 oraz w podcastach Google.

 

 

 

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...