Home Sport King jest wielki! Ograli lidera po mistrzowsku!
Sport

King jest wielki! Ograli lidera po mistrzowsku!

402

Anwil Włocławek uważany jest za najsilniejszą obecnie drużynę w lidze… Nic podobnego! Dzisiaj w Hali Mistrzów we Włocławku wygrali Mistrzowie Polski po niezwykle dramatycznym pojedynku.

Co za mecz! Wilki Morskie mierzyły się z liderem koszykarskiej ligi, Anwilem Włocławek. Faworytem wyjazdowego pojedynku byli włocławianie, a po pierwszej kwarcie wydawało się, że hit kolejki może być jednostronnym widowiskiem, ponieważ gospodarze wygrali ją 27:17, a Wilkom ewidentnie nie szło.

Prawdziwe widowisko rozpoczęło się dopiero w drugiej kwarcie, zarówno jedna, jak i druga drużyna grała widowiskową koszykówkę, będąc przy tym skutecznym zza linii 3 punktów. Drugą kwartę wygrały Wilki 28:26, do szatni drużyny schodziły przy prowadzeniu Anwilu 53:45.

W trzeciej kwarcie gospodarze się „zacięli”, byli nieskuteczni, co drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego skrzętnie wykorzystała. Nasz team regularnie odrabiał straty i doprowadzając do remisu 65:65. Wtedy Wilki zaliczyły świetną serię 11:0. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, na dwie minuty przed końcem meczu Anwil wyrównał stan meczu. Końcówka należała do szczecinian. Nasi koszykarze zachowali więcej zimnej krwi i pokonali lidera 90:88!

Najskuteczniejszymi zawodnikami Kinga byli Zac Cuthbertson 20 punktów (11 zbiórek), Darryl Woodson 18 punktów, Przemysław Żołnierewicz 16, Andrzej Maurczak 10 (12 asyst).