Home Kultura Kierunkowskaz na przebudowanej alei. Będą kolejne?
Kultura

Kierunkowskaz na przebudowanej alei. Będą kolejne?

90

Kieruje do dwóch muzeów znajdujących się w śródmiejskiej części Szczecina. Nie można wykluczyć, że takich znaków na zrewitalizowanej alei Wojska Polskiego będzie więcej. To dobry sposób na promocję ciekawych miejsc?

 

Kierunkowskaz, który niedawno został zamontowany na śródmiejskim odcinku alei Wojska Polskiego, wskazuje drogę z adresem do Muzeum Szczecin w PRL oraz Muzeum Zduńskie Opowieści. Oba miejsca w ostatnim czasie wzbudzają duże zainteresowanie nie tylko wśród szczecinian, ale również turystów z całego regionu

Instalacja powstała na wniosek Justyny Machnik (Muzeum PRL) oraz Macieja Burdzy (Muzeum Zduńskie Opowieści).

– Ich wyjątkowe muzea znajdują się w bliskości rewitalizowanej części alei Wojska Polskiego. Ze względu na to, że doceniają potencjał turystyczny oraz społeczny, jaki niesie marka Słynna Aleja, zależało im, aby ułatwić dotarcie do ich muzeów turystom oraz mieszkańcom Szczecina – tłumaczy Dorota Kowalewska, menager alei Wojska Polskiego.

Kierunkowskaz wzorowany jest na innej tablicy, którą można zauważyć na alei. Chodzi o znak upamiętniający przystanek tramwajowy na Słynnej Alei. Nie można wykluczyć, że takich znaków będzie więcej.

– Kierunkowskaz prowadzi do podmiotów kultury ulokowanych przy Słynnej Alei, może rzeczywiście warto z tego uczynić regułę w śródmieściu dla podobnych inicjatyw – mówi Dorota Kowalewska.

Muzeum Szczecin w PRL znajduje się przy ulicy Śląskiej 51, Muzeum Zduńskie Opowieści znajdziecie na ulicy Małkowskiego 26.

 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Trzydziesta edycja Pol’and’Rock Festival już za niecałe dwa miesiące. Kto wystąpi na „najpiękniejszym festiwalu świata”?

Już tylko tygodnie dzielą nas od jubileuszowej, trzydziestej edycji Pol’and’Rock Festivalu, która...

KulturaRozmowy

Dominika Mastalerczyk: „Śpiewać każdy może, ale nie każdy w chórze”

Dominika Mastalerczyk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziś osób związanych z muzyką...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Kultura

Rusza Kino na Leżakach. Znany jest repertuar na cały sezon

Podczas tego lata będziemy mogli nasycić się kinem, które będzie inspirowało do...