Home Kultura Kenny Garrett zawładnął sceną. Mistrzowski koncert w wykonaniu Mistrza
Kultura

Kenny Garrett zawładnął sceną. Mistrzowski koncert w wykonaniu Mistrza

163

Wczorajszy wieczór na scenie szczecińskiej filharmonii był prawdziwym świętem dla miłośników jazzu. Głównym bohaterem wieczoru był bez wątpienia niekwestionowany mistrz – Kenny Garrett. Jego koncert wypełniony był nie tylko muzyką, ale także typową dla jazzu energią.

Kenny Garrett, znany z mistrzowskiej gry na saksofonie, tym razem postanowił zaskoczyć swoich fanów. Jego występ to prawdziwe połączenie tradycyjnego jazzu z nowoczesnymi aranżacjami i niebanalnymi improwizacjami. Publiczność w filharmonii została wciągnięta w świat dźwięków, które z każdą nutą nabierały coraz większej mocy i głębi.

Garrett, zresztą nie po raz pierwszy, wykazał się nie tylko doskonałą techniką gry, ale także umiejętnością budowania napięcia i emocji poprzez swoją muzykę. Nie można również zapomnieć o doskonale dobranym zespole towarzyszącym muzykowi. Instrumentaliści tworzyli z nim harmonijną całość, której energia sprawiała, że cała sala pulsowała w rytm jazzowych dźwięków.

– Siedziałam przed sceną z wypiekami na twarzy, zachwyca mnie skromność i autentyczność tego człowieka. Takiego jazzu nie słucha się na co dzień w salach koncertowych – mówiła pani Katarzyna.

Podczas koncertu w szczecińskiej filharmonii Kenny Garrett zaprezentował przede wszystkim utwory z albumu Sounds From The Ancestors, który jest przepełniony brzmieniem, jakie artysta zapamiętał jako dorastające dziecko:

– To dźwięki, które podnoszą na duchu od takich artystów jak John Coltrane, „A Love Supreme”, Aretha Franklin, „Amazing Grace”, Marvin Gaye, „What’s going on” i duchową stronę kościoła” – wyjaśnia Garrett. – Kiedy zacząłem o nich myśleć, zdałem sobie sprawę, że to duch moich przodków”. Rzeczywiście, Sounds From The Ancestors odzwierciedla bogatą historię jazzu, R&B i muzyki gospel jego rodzinnego miasta Detroit – tłumaczy.

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...