Home Lifestyle Kawowa uczta z widokiem na wyjątkowy zabytek? To bardzo ciekawe miejsce
Lifestyle

Kawowa uczta z widokiem na wyjątkowy zabytek? To bardzo ciekawe miejsce

4.1k

Szczecin jest miastem niezwykle pięknym, fascynującym i tajemniczym. Chcąc podziwiać metropolię i przechadzając się jej ulicami trafić można do pewnej niepozornej kawiarenki… Kawiarenki, w której skrył się niewielki fragment historii. 

Coffee Brig to nieśmiało wyglądające miejsce ulokowane w sercu naszego miasta, przy ul. Józefa Piłsudskiego 16. Z ogromnego kawiarnianego okna rozpościera się piękny widok na starą szczecińską architekturę. Kawiarenka otoczona jest z jednej strony placem Grunwaldzkim, z drugiej zaś placem Szarych Szeregów, co niewątpliwie jest atutem, bowiem czyni ją miejscem łatwo dostępnym. 

Pierwsze, co można dostrzec tuż po przekroczeniu progu to szeroki uśmiech i serdeczność Poliny Vedel, właścicielki kawiarni. W lokalu daje się odczuć ciepłą, wręcz rodzinną atmosferę, co poniekąd stanowi swego rodzaju misję baristki. 

Już sama nazwa miejsca nie jest przypadkowa. W logo kawiarni widnieje dumnie wyglądający masztowiec, a Coffee Brig to autorski pomysł męża Poliny, który z zawodu jest marynarzem. Dodatkowo, stanowi ona nawiązanie do historii, kiedy to przewożono kawę do miast na statkach. 

W Coffee Brig dostępna jest oryginalna szwajcarska kawa Blasercafe. Wybór tej konkretnej marki nie był przypadkowy. Polina Vedel wyjaśnia, że firma ta na rynku funkcjonuje od ponad 100 lat i cechują ją rodzinność. Teraz przedsiębiorstwem zarządza piąte pokolenie, co niezwykle imponuje kobiecie, bowiem są to wartości, które sama wyznaje i ceni. 

– I to też jest dla mnie wskaźnikiem jakości, bo jakby nie był to jakościowy produkt, to nikt by go przez 100 lat nie produkował dalej. To, co jeszcze jest ciekawego w tej firmie, to że ta firma jako jedna z pierwszych zaczęła sprowadzać zielone ziarno z krajów pochodzenia do Szwajcarii, do Berna, i tam ją palić. Co też jest ciekawostką, że na przykład Szwajcaria to jest teraz największy węzeł kawowy – wyjaśnia Polina Vedel. 

Ważnym aspektem przy doborze właśnie tej marki było również oznaczenie Fair Trade, czyli Sprawiedliwy Handel. Polina Vedel tłumaczy, że istotne było dla niej sprzedawanie kawy wyprodukowanej w sposób uczciwy i z poszanowaniem praw człowieka. 

Jednak sam niesamowity smak kawowego naparu to nie jedyny atut tego miejsca. Elementem wystroju kameralnej kawiarenki są zabytkowe kafelki. Zajmują niewielki fragment ściany tuż obok wejścia. Elementy te są chronione, a fakt, że nie jest ich tak dużo podkreśla wartość i unikatowość płytek. Właścicielka kawiarni wyjaśnia, że ten niezwykły fragment wystroju jest pozostałością po niegdyś działającym tu sklepiku.  

– Przed wojną tutaj był sklep mięsny. Wiem, że sklep był w całości wyłożony tymi kafelkami. Głównie ze względu na sanepid, by łatwo można było zmyć zanieczyszczenia. Te haki są też autentyczne – dodaje Polina Vedel. 

Kawiarenka na gastronomicznej mapie Szczecina działa od stycznia. Właścicielka ma głowę pełną pomysłów na rozwój miejsca. W niedalekiej przyszłości Coffee Brig zasilić mają drobne wypieki i ciasteczka, które będą stanowić towarzystwo dla serwowanej tam szwajcarskiej kawy i herbaty. Polina Vedel zdradza również, że jej małym marzeniem jest połączenie kawiarni z kwiaciarnią. Być może w przyszłości uda się zrealizować ten nietuzinkowy pomysł. 

A w tajemnicy zdradzić możemy, że do Szczecina zmierza nowa dostawa świeżutkiej szwajcarskiej kawy. Na miejscu można skosztować naparu, jak i zakupić ziarna do domu, by i tam cieszyć się ich wyjątkowym smakiem. 

Coffee Brig znajduje się przy ul. Józefa Piłsudskiego w Szczecinie, a dla gości otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

Lifestyle

Do Szczecina jadą wyjątkowi ludzie. „Osoby z niepełnosprawnością też mogą robić ekstremalne rzeczy”

Dziś rozpoczęła się pięciodniowa wycieczka rowerowa z Nowogrodu Bobrzańskiego do Szczecina. W...

LifestyleKultura

Taki będzie długi weekend w Szczecinie

Na najbliższy długi weekend wcale nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby wspaniale...

KulturaLifestyleTurystyka

Grzeszczak, Lanberry, Zalewski i wielu innych. ONI wystąpią podczas finału regat The Tall Ships Races!

Czwarty szczeciński finał regat The Tall Ships’ Races odbędzie się już za...