Home Kultura To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie
Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

145

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte ubiegłego stulecia. W sobotę, 7 grudnia, zagrają w Netto Arenie gwiazdy polskiego rocka tamtych czasów, a to wszystko w ramach trasy „Zadzwońcie po milicję”.

Celem czteroipółgodzinnej imprezy, na której zagrają IRA, Big Cyc, Sztywny Pal Azji, Wanda i Banda, Chłopcy z Placu Broni i Róże Europy, będzie upamiętnienie tego niezwykłego czasu dla polskiej muzyki rockowej, która, w przeciwieństwie do gospodarki i sytuacji społecznej, miała się znakomicie. Sami wykonawcy dawali niesamowitą energię złaknionej wolności publiczności, co później przełożyło się na prowolnościowe zmiany w Polsce, a w konsekwencji w całej Europie Środkowo-Wschodniej. 

– Koncert ten jest hołdem dla wszystkich, którzy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski. Ten wieczór, to również wyjątkowa muzyczna gala ambasadorów tamtych czasów, których energia dodała z pewnością inspiracji i siły dalszym przemianom społecznym – podkreślają organizatorzy z agencji Visual Production. 

Temu wyjątkowemu wydarzeniu będą towarzyszyć unikalne filmy, zdjęcia i  materiały pochodzące z archiwów Instytutu Pamięci Narodowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. To wszystko będzie prezentowane na wielkim ekranie LED. 

Poza Szczecinem, muzycy odwiedzą też Ostrów Wielkopolski, Poznań, Warszawę, Katowice, Wrocław i Gdynię. 

Szczeciński koncert trasy „Zadzwońcie po milicję” odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, w Netto Arenie. Początek o godzinie 18:00. Bilety, których ceny wynoszą, w zależności od sektora, od 139 do 179 złotych, można kupić na stronach eBilet.pl, eventim.pl i biletyna.pl. 

Powiązane artykuły

LifestyleKultura

Taki będzie długi weekend w Szczecinie

Na najbliższy długi weekend wcale nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby wspaniale...

KulturaLifestyleTurystyka

Grzeszczak, Lanberry, Zalewski i wielu innych. ONI wystąpią podczas finału regat The Tall Ships Races!

Czwarty szczeciński finał regat The Tall Ships’ Races odbędzie się już za...

KulturaRozmowy

Konrad Modrzejewski – aplikant radcowski, pisarz i autor serii kryminałów o Filipie Schillerze

Seria o komisarzu Filipie Schillerze podbija serca polskich czytelników i fanów kryminałów....

KulturaLifestyle

Taki będzie najbliższy weekend w Szczecinie! Jest w czym wybierać

Przed nami ostatni weekend maja. Warto sprawdzić, jakie atrakcje zaplanowano dla szczecinian....