Home Aktualności Jutro fragment autostrady A6 będzie wyłączony z ruchu. W tle protesty niemieckich rolników
AktualnościMotoryzacja

Jutro fragment autostrady A6 będzie wyłączony z ruchu. W tle protesty niemieckich rolników

926

Kierowców korzystających z odcinka autostrady A6 na południe od Szczecina czekają spore utrudnienia. W związku z jutrzejszą blokadą fragmentu autostrady A11 do granicy w Kołbaskowie, zaplanowaną przez niemieckich rolników, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czasowo zamknie 11-kilometrowy odcinek „berlinki” po polskiej stronie.

 

Te protesty ciągną się niemal od początku stycznia. Gospodarze zza zachodniej granicy sprzeciwiają się planom oszczędnościowym gabinetu Olafa Scholza, przewidującym m.in. zniesienie ulg podatkowych dla ciągników i dopłat do paliwa rolniczego. Niedawno informowaliśmy o blokadzie przejścia granicznego w Lubieszynie.

Od tego czasu niemiecki rząd zapowiedział wycofanie się niektórych cięć i rozłożeniu innych na dłuższy okres czasu. To nie uspokoiło protestujących, którzy kontynuują swoją akcję. W poniedziałek, 22 stycznia, w godzinach od 8:00 do 13:00, mają zablokować niemiecką autostradę A11 w pobliżu przejścia granicznego w Kołbaskowie. 

Przypomnijmy, że A11 przecina polsko-niemiecką granicę, gdzie zmienia się w polską autostradę A6. Zapewnia od strony Niemiec dojazd do Szczecina i drogi ekspresowej S3, która zaczyna się na węźle Klucz. I to właśnie odcinek autostrady A6 pomiędzy granicą a węzłem Klucz będzie czasowo wyłączony z ruchu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w porozumieniu z policją.

– Pojazdy jadące z kierunku Gdańsk/Świnoujście będą kierowane na drogę S3 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego, natomiast pojazdy jadące S3 od strony Gorzowa Wielkopolskiego będą kierowane na A6 w kierunku Gdańsk/Świnoujście. Zamknięty będzie również wjazd na autostradę w stronę granicy na węzłach drogowych Radziszewo i Szczecin Zachód (Kołbaskowo). Kierowcy będą mogli skorzystać z innych dróg prowadzących do granicy polsko-niemieckiej. Ruch lokalny do Kołbaskowa będzie mógł się odbywać przez Szczecin i dalej DK13 – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA. – W newralgicznych miejscach podczas trwania utrudnień będzie obecna policja i służby GDDKiA zabezpieczające zamknięcia. Informacje o utrudnieniu będą również podawane przez tablice zmiennej treści na drogach ekspresowych S3 i S6.

 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...