Home Biznes i inwestycje Jeden z największych pracodawców ma kłopoty? Zaczyna grupowe zwolnienia, teraz 90 osób
Biznes i inwestycje

Jeden z największych pracodawców ma kłopoty? Zaczyna grupowe zwolnienia, teraz 90 osób

60.7k
spółka backer
Foto: źródło backerobr.pl

Spółka Backer OBR jeszcze nie tak dawno temu miała swoje stoisko na Targach Pracy i zachęcała do zatrudnienia się w jej strukturach. Teraz zaczyna… zwalniać. Jak informuje Twoje Radio, pracę straci 90 osób.

 

Backer OBR to światowy gigant jeśli chodzi o produkcję rurkowych elementów grzejnych. Swoje zakłady ma między innymi w Pyrzycach, Stargardzie i Warnicach. To jednen z największych pracodawców w regionie. Nie tak dawno firma prowadziła akcję rekrutacyjną na Targach Pracy na Netto Arenie, teraz – jak ustalili dziennikarze Twojego Radia – zamierza zwalniać. Spółka ogłosiła plany zwolnień grupowych w swoim zakładzie w Stargardzie. Pracę może stracić nawet 90 osób, co stanowi około 30 procent całej załogi.

– Według informacji, która wpłynęła do Powiatowego Urzędu pracy z 289 osób, które są zatrudniane w zakładzie produkcyjnym w Stargardzie, planowanych jest do zwolnienia około 90 osób. Z dokumentu, który wpłynął do Urzędu do tych 90 osób zaliczyć można w znakomitej większości pracowników produkcji, ponad 84 osoby, pozostałe osoby to są pracownicy administracji i pośrednio produkcyjni – mówi na antenie Twojego Radia Małgorzata Szulc, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie.

Jak dodaje Małgorzata Szulc, okres wypowiedzeń rozpoczął się z początkiem marca i będzie upływał zgodnie ze stażem poszczególnych pracowników. OBR Backer tłumaczy decyzję pogarszającą się sytuacją ekonomiczną firmy oraz spadkiem przychodów przy jednoczesnym utrzymywaniu się kosztów stałych na tym samym poziomie.

– Tam produkowane były takie rodzaje grzałek, które faktycznie w ostatnim czasie nie miały popytu na rynku, przynajmniej taką posiadamy wiedzę jako pracownicy – mówi nam anonimowo jeden  pracowników. – Na razie mówi się o zwolnieniach w Stargardzie, ale pracownicy w innych lokalizacjach zaczynają się bać, że fala zwolnień dotknie inne zakłady, także w Pyrzycach. A to przecież jest tu czołowy pracodawca w tych okolicach – dodaje.

Firma, jak na razie, nie odniosła się do zaistniałej sytuacji.

Powiązane artykuły

targi pracy
Biznes i inwestycje

To już w czwartek. Nadchodzą największe w regionie Targi Pracy

Ponad 100 pracodawców, ponad 1000 ofert pracy w różnych branżach, ciekawi prelegenci...

Biznes i inwestycje

Będzie najdłuższy w Polsce. Ten tunel po Odrą bardzo jest potrzebny

Najdłuższy drogowy tunel świata łączy norweskie miejscowości Lardal i Aurland. Tunel ma...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Rafineria Schwedt bez odpowiedzi w sprawie SO2

Położona o ok. 12 km od polskiej granicy rafineria Schwedt, mimo braku...

AktualnościBiznes i inwestycje

Co mają cumulusy do branży IT? Czyli ZS BIT po raz 1011.

Cumulusy to oczywiście jeden z rodzajów chmur, a chmura z kolei to...