Home Kultura Jarmark Bożonarodzeniowy w nowym miejscu! Są już pierwsze decyzje
Kultura

Jarmark Bożonarodzeniowy w nowym miejscu! Są już pierwsze decyzje

556

Choć do świąt jeszcze trochę czasu, to prace nad organizacją Jarmarku Bożonarodzeniowego już trwają. Wiadomo, że tegoroczne wydarzenie będzie większe i zagości w nowym miejscu. Czy mieszkańcy Szczecina i regionu polubią nową lokalizację?


 

To już pewne! Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy będzie jeszcze większy. Prócz lokalizacji, które znamy od lat, dojdzie kolejne miejsce, w którym będzie można poczuć klimat świąt.


 

– W tym roku, poza Aleją Kwiatową, placami Adamowicza i Lotników Jarmark będzie się odbywał również na zrewitalizowanej Alei Wojska Polskiego – przyznaje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. – Wspólnie ze Słynnymi Markami, ale także innymi przedsiębiorcami, będziemy tworzyć świąteczny klimat. Jarmark będzie funkcjonował w nieco innych godzinach, niż ten główny, ale nie będzie brakowało tam bożonarodzeniowej aury, animacji i wyjątkowych produktów – zapewnia.

 

Szczegóły nie są na razie znane, ale wszystko wskazuje na to, że to kolejny krok, by uczynić przebudowane Śródmieście miejscem, w którym mieszkańcy chcą przebywać. Mówiła już o tym Dorota Kowalewska, managerka Alei Wojska Polskiego:


 

– Chciałabym na pewno wprowadzić modę na tę ulicę, ale też przywrócić modę na Aleję Wojska Polskiego, w sensie dosłownym. Chciałabym, żebyśmy przychodzili tu jak do miejsca, gdzie warto się pokazać. Każde miasto potrzebuje swojego salonu, reprezentacyjnej przestrzeni.

 

Jak informuje organizator, w każdym handlowym domku znajdziemy praktycznie co innego. Będzie można zrobić świąteczne zakupy, znaleźć wymarzony podarunek pod choinkę czy napić się ciepłej czekolady lub grzanego wina. Nie zabraknie też pysznych domowych przetworów, pieczywa, wyselekcjonowanych wędlin, miodów i bakalii – w sam raz do świątecznych wypieków. Pierogi, dania na wynos, łazanki czy pieczone ziemniaczki – te zapachy będą unosić się nad naszym jarmarkiem i kusić niejednego łasucha. Wśród tegorocznych wystawców znajdziemy nie tylko stałych bywalców, ale także nowych przedsiębiorców, którzy będą chcieli zaskoczyć nas swoimi wyrobami.

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...