Home Edukacja Jakie plany po maturze? ZUT zaprasza do zapoznania się z ofertą uczelni 
Edukacja

Jakie plany po maturze? ZUT zaprasza do zapoznania się z ofertą uczelni 

155

Już 6 i 7 marca na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbędą się Dni Otwarte. To idealna okazja dla wszystkich tegorocznych maturzystów do zapoznania się z ofertą uczelni. 

 

Odnalezienie swojej zawodowej ścieżki nie jest łatwym zadaniem, o czym wie każdy młody człowiek stojący u progu dorosłości. Poznanie siebie i sprawdzenie, co najbardziej nas interesuje jest kluczowe do osiągnięcia spełnienia zawodowego. Kontynuowanie nauki po maturze jest dobrym wyborem, pod warunkiem, że obrany kierunek zgodny jest z naszymi zainteresowaniami.

Oferty proponowane przez szczecińskie uniwersytety są bardzo różnorodne, a już jutro maturzyści będą mieli okazję poznać jedną z nich, bowiem Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny zaprasza na wszystkie jedenaście wydziałów. Dla odwiedzających przygotowano wiele godnych uwagi atrakcji.   

– Dowiecie się m.in. jak programujemy roboty przemysłowe, jak uczymy reanimować psy czy wykonywać im badania EKG i USG. Pokażemy, jak robimy wino, a wkrótce też szampana… – mówi Emilia Kujawa, rzeczniczka prasowa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Przedstawiciele uczelni przygotowali wszelkiego rodzaju warsztaty i pokazy, których nauka połączona jest z zabawą.  Na każdym wydziale na maturzystów czekać będą atrakcje adekwatne do miejsca.

Biszkopty maczane w azocie i ulubiony sok zamknięty w otoczce z ekstraktu alg, czyli popularna Bubble Tea będą do spróbowania na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa. Tam też nadarzy się okazja do zwiedzenia mini Muzeum Ichtiologicznego, w którym zgromadzono preparaty rekinów, morświnów, węży morskich i homarów. 

W Budynku Jednostek Międzywydziałowych przy al. Piastów 48 maturzyście zaproszeni zostaną do Obserwatorium Astronomicznego ZUT, a na Wydziale Mechanicznym będzie można usiąść za sterami Rosomaka, zbadać auto na hamowni i wystrzelić poduszkę powietrzną. 

Na Wydziale Elektronicznym zwiedzić będzie można studio nagrań, w którym kształcą się przyszli realizatorzy dźwięku. Natomiast studio fotograficzne będzie do zobaczenia na Wydziale Architektury. Na Informatyce zaś nadarzy się wyjątkowa okazja do wzięcia udziału w wyścigach odkurzaczy Roomba. 

Zarówno te, jak i inne atrakcje czekają na maturzystów już 6 i 7 marca. Program dostępny jest także na stronie https://dniotwarte.zut.edu.pl

 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Półkolonia pod żaglami? Będzie aktywnie i kreatywnie

Półkolonie dla dzieci i kursy żeglarskie w ramach półkolonii dla młodzieży –...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Ruszył przetarg. Będzie nowy żłobek

Do 10 maja br. firmy budowlane mają czas na składanie ofert w...

AktualnościEdukacja

Sukces na beton

Swoją mieszanką betonu zawojowali ACI Spring Convention 2024 w Nowym Orleanie.  Sukcesów...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Sala gimnastyczna w najstarszej szczecińskiej „podstawówce” zmieni się na lepsze

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinie długo prosili władze miasta...