Home Polityka Historia zatoczyła koło. Piotr Krzystek z oficjalnym poparciem Platformy Obywatelskiej
Polityka

Historia zatoczyła koło. Piotr Krzystek z oficjalnym poparciem Platformy Obywatelskiej

341

Piotr Krzystek, który po raz piąty ubiega się o urząd prezydenta Szczecina, był gościem rady regionalnej Platformy Obywatelskiej. Tam ogłosił, że udało mu się uzyskać poparcie PO w najbliższych wyborach.

 

W zamian za to Platforma Obywatelska uzyskała konkretne deklaracje.

– Zastępcą Piotra Krzystka zostanie Łukasz Kadłubowski – mówi Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury.

Koalicja Samorządowa i PO będą tworzyły koalicję zarówno w Sejmiku, jak i również w Radzie Miasta. Jak słyszymy w naszych źródłach w szczecińskiej PO, jest to dla niej najwygodniejsze rozwiązanie. 

– Poparcie Piotra Krzystka przez Platformę mocno ułatwia nam sytuację – mówi nasz anonimowy rozmówca – Nie chcemy kolejny raz ryzykować tego, że nie dostaniemy się do drugiej tury.

Wcześniej na giełdzie nazwisk pojawiali się Arkadiusz Marchewka i Patryk Jaskulski – ten pierwszy ostatecznie zdecydował się pozostać w Ministerstwie Infrastruktury, a ten drugi miał nie uzyskać zgody władz partii.

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło – to właśnie z poparciem Platformy Obywatelskiej Krzystek ubiegał się o urząd prezydenta w wyborach w 2006 roku. Wtedy to wygrał z miażdżącą przewagą nad urzędującym wówczas Marianem Jurczykiem, legendą szczecińskiej opozycji antykomunistycznej. Jego drogi z PO rozeszły się w 2010 roku w wyniku konfliktu z ówczesnymi władzami partii i odtąd trzykrotnie kandydował z własnego komitetu.  Każdorazowo wygrywał z kandydatami PO – najpierw z Arkadiuszem Litwińskim (2010), a potem z Łukaszem Tyszlerem (2014) i Sławomirem Nitrasem (2018). Tylko temu pierwszemu udało się dostać do drugiej tury.

 

Powiązane artykuły

Polityka

Miarka się przebrała. Znana redakcja pozywa Mateckiego za antyimigrancką nagonkę

Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki nie pozwala zapomnieć o sobie. W ostatnich...

Polityka

Krzystek nowym przewodniczącym OKS

Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina jest nowym przewodniczącym Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej. Zmiany nastąpiły...

Polityka

Absolutorium dla prezydenta Szczecina. „To był kolejny trudny rok”

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Szczecin, radni udzielili Absolutorium prezydentowi Miasta za...

Polityka

Posła Mateckiego ekscesy. Sejmowy dach to jeszcze nic!

Mimo krótkiego stażu parlamentarzysty, Dariusz Matecki z Suwerennej Polski jest jednym z...