Home Kultura Szczecińska pisarka nominowana do nagrody „Książka roku 2023”
Kultura

Szczecińska pisarka nominowana do nagrody „Książka roku 2023”

641

Dziewiąta edycja Plebiscytu Książka Roku 2023 wystartowała. W największym polskim plebiscycie głosować można w aż 15 kategoriach. Wśród nominowanych 59 polskich i 74 zagranicznych autorów znalazła się szczecińska pisarka Sylwia Trojanowska. 

Zwycięzcy wyłonieni zostaną w oparciu o głosy oddane przez czytelników. Internauci dokonywać wyborów mogą do 29 lutego. Osoby, które uzyskają największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach przedstawione zostaną w czasie uroczystej gali 8 marca podczas Poznańskich Targów Książki. Nominacje przyznawane były na podstawie milionów ocen i opinii czytelników serwisu lubimyczytać.pl. 

Cieszy więc fakt, że i twórczość szczecińskiej pisarki została doceniona. Nominację otrzymała „Żona nazisty” Sylwii Trojanowskiej w kategorii powieść historyczna. Sama autorka nie kryje entuzjazmu i zdradza we wpisie na platformie społecznościowej:

– To ogromne wyróżnienie dla mnie i mojej twórczości. Już sama nominacja wiele dla mnie znaczy, ale oczywiście będę wdzięczna za Wasz głos.

„Żona nazisty” to druga część nie mniej znanego „Łabędzią”. Pisarka na łamach swojej książki w szczególny sposób odmalowuje klimat Szczecina w czasie II wojny światowej. Ukazana historia zabiera czytelnika w inny, bolesny i pełen smutku świat, w którym miłość nie daje o sobie zapomnieć. 

Samo głosowanie nie jest skomplikowane. Każda osoba ma do dyspozycji 15 głosów, po jednym dla danej kategorii. Aby oddać swój głos należy wybrać kategorię, a następnie zdecydować, która z nominowanych pozycji najbardziej nas zainteresowała. Udział w plebiscycie jest darmowy. Zachęcamy więc do głosowania na naszą lokalna pisarkę Sylwię Trojanowską. 

Głosowanie odbywa się na stronie: https://lubimyczytac.pl/plebiscyt

 

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...