Home Kultura Szczecińska pisarka nominowana do nagrody „Książka roku 2023”
Kultura

Szczecińska pisarka nominowana do nagrody „Książka roku 2023”

492

Dziewiąta edycja Plebiscytu Książka Roku 2023 wystartowała. W największym polskim plebiscycie głosować można w aż 15 kategoriach. Wśród nominowanych 59 polskich i 74 zagranicznych autorów znalazła się szczecińska pisarka Sylwia Trojanowska. 

Zwycięzcy wyłonieni zostaną w oparciu o głosy oddane przez czytelników. Internauci dokonywać wyborów mogą do 29 lutego. Osoby, które uzyskają największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach przedstawione zostaną w czasie uroczystej gali 8 marca podczas Poznańskich Targów Książki. Nominacje przyznawane były na podstawie milionów ocen i opinii czytelników serwisu lubimyczytać.pl. 

Cieszy więc fakt, że i twórczość szczecińskiej pisarki została doceniona. Nominację otrzymała „Żona nazisty” Sylwii Trojanowskiej w kategorii powieść historyczna. Sama autorka nie kryje entuzjazmu i zdradza we wpisie na platformie społecznościowej:

– To ogromne wyróżnienie dla mnie i mojej twórczości. Już sama nominacja wiele dla mnie znaczy, ale oczywiście będę wdzięczna za Wasz głos.

„Żona nazisty” to druga część nie mniej znanego „Łabędzią”. Pisarka na łamach swojej książki w szczególny sposób odmalowuje klimat Szczecina w czasie II wojny światowej. Ukazana historia zabiera czytelnika w inny, bolesny i pełen smutku świat, w którym miłość nie daje o sobie zapomnieć. 

Samo głosowanie nie jest skomplikowane. Każda osoba ma do dyspozycji 15 głosów, po jednym dla danej kategorii. Aby oddać swój głos należy wybrać kategorię, a następnie zdecydować, która z nominowanych pozycji najbardziej nas zainteresowała. Udział w plebiscycie jest darmowy. Zachęcamy więc do głosowania na naszą lokalna pisarkę Sylwię Trojanowską. 

Głosowanie odbywa się na stronie: https://lubimyczytac.pl/plebiscyt

 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Kultura

Znamy nominacje do Fryderyków 2024. O prestiżową statuetkę powalczą szczecińscy artyści

Akademia Fonograficzna ZPAV ogłosiła nominacje do Fryderyków 2024. Na długiej liście znanych...

KulturaLifestyleRozmowy

Bez młodych ludzi jazz nie przetrwa. Jazzmeni na całym świecie walczą o nich, w Szczecinie nam się udaje. 

Sylwester Ostrowski – szerzej znany jako znakomity jazzman, twórca Szczecin Jazz Festiwal...

Kultura

Psi aktorzy staną na teatralnej scenie – Pipi, Tango i Zuza w obsadzie

Na to widowisko czekają wszyscy psiolubni. Premiera nietuzinkowego spektaklu pod nazwą „Dobry...