Home Biznes i inwestycje HanseYachts w Polsce obchodzi pierwsze urodziny
Biznes i inwestycje

HanseYachts w Polsce obchodzi pierwsze urodziny

227

Minął rok, odkąd Technologie Tworzyw Sztucznych stały się HanseHachts. Ta symboliczna zmiana przyniosła wiele korzyści polskiej spółce. Jak tłumaczy Maciej Twardowski, nowa nazwa umacnia nasz region na branżowej mapie producentów jachtów.

 

Przez ponad 20 lat TTS (Technologie Tworzyw Sztucznych) funkcjonował jako producent jachtów współpracujący z grupą kapitałową HanseYachts. I choć duża część prac przy budowie jachtów i łodzi motorowych było wykonywanych w zakładzie w Goleniowskim Parku Przemysłowym, to firma była postrzegana jako osobny byt w stosunku do europejskiego giganta.

 

– TTS należał do grupy kapitałowej Hanse Yachts AG, dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w polskiego Hanse Yachts Sp. Z o.o.. – To niejako jest dla nas ukoronowanie ciężkiej pracy, jaką przez lata wkładaliśmy w budowę marki. Jachty, które wychodzą spod naszej ręki, uznawane są za jedne z najlepszych na świecie, są doceniane przez żeglarzy i nie ma roku, by nasze jednostki nie były nagradzane na prestiżowych konkursach – dodaje.

 

Co się zmieniło przez ostatni rok? Firma notuje coraz większą ilość zamówień, do lata 2024 roku zbuduje  blisko 600 jednostek, to zarówno luksusowe łodzie motorowe, jak i jachty żeglarskie. Sporym zainteresowaniem cieszy się nowy produkt Hanse 410, który po raz pierwszy został pokazany światu we wrześniu w Cannes, od razu zdobył serca miłośników żeglarstwa.

 

– Przyjęcie brandu HanseYachts w goleniowskim zakładzie to kolejny krok w naszym rozwoju – mówi Maciej Twardowski. – Wcześniej, wraz z całą grupą kapitałową otworzyliśmy w Szczecinie Balticdesign Institute, to nowoczesna pracownia projektowa. Tu powstają koncepcje i projekty, w Goleniowie urzeczywistniamy marzenia żeglarzy budując świetnej jakości jednostki – dodaje.

 

Już teraz wiadomo, że HanseYachts będzie nadal inwestowało w Polsce i na Pomorzu Zachodnim. Spółka  posiada tereny w Goleniowskim Parku Przemysłowym i zamierza w przyszłości rozbudować swój zakład.

 

Obecnie HanseYachts Polska zatrudnia blisko 900 pracowników. To jeden z największych pracodawców w regionie.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Biznes i inwestycje

Nad jeziorkiem rozpoczęły się prace. Co tu powstaje?

To tylko jeden z elementów całego projektu, obejmującego poprawę infrastruktury rekreacyjnej przy...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Problem przymrozków dotyczy nie tylko winnic. Sadownicy także mają duży kłopot 

Fala nieoczekiwanych przymrozków zaskoczyła sadowników i winiarzy całej Polski. Właściciele liczą straty...

Biznes i inwestycje

Parking za ponad 672 tysiące złotych już dostępny dla kierowców

Parking przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie jest już dostępny dla mieszkańców. Powstało...