Home Aktualności Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki
Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

140
Foto FB/Galeria Szpargałek

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy „skarbów z drugiej ręki” na ostatnie przed wakacyjną przerwą otwarcie głównej galerii.

 

Tego miejsca nie trzeba nikomu reklamować, ale warto przypomnieć najważniejsze fakty.  Szpargałek mieści się w Ekoporcie u zbiegu ul. Arkońskiej i Harcerzy. Przedmioty tam wystawiane pochodzą z odpadów, a dzięki pracownikom Ekoportów zyskują drugie życie. Fundusze zebrane w galerii trafiają do organizacji pożytku publicznego i indywidualnych beneficjentów ze Szczecina. I co najważniejsze – można tam znaleźć prawdziwe perełki i za niewielkie pieniądze zabrać je do domu.

Na szpargałkowych półkach jak zwykle czekać będą tysiące przedmiotów, a wśród nich naczynia, szkło i porcelana, bibeloty, ozdoby, zabawki, książki, gry, sprzęt sportowy, akcesoria dla zwierząt, itp. Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na gabaryty, czyli przede wszystkim meble i większe sprzęty domowe.

– Ceny wahają się od 1 do 25 zł, oprócz przedmiotów z kategorii premium, które są wyceniane indywidualnie i mogą być droższe. Jeśli chodzi o płatności, to tradycyjnie w Szpargałku nie obracamy gotówką. Aby zabrać wybrany skarb do domu należy wpłacić określoną punktami kwotę na konto jednej z kilkunastu wskazanych organizacji pomocowych lub indywidualnych beneficjentów i pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu – mówi Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu.

Tym sposobem cały dochód z Galerii Szpargałek trafia do osób potrzebujących. I jest to wsparcie niemałe, bo od początku jej funkcjonowania przekazano łącznie już 346 160 zł!

Środowa edycja to ostatnie przed wakacyjną przerwą otwarcie głównej galerii. W lecie, w miarę dostępności asortymentu, będą organizowane tzw. małe galerie, na które zainteresowane osoby zgłaszają się wcześniej telefonicznie. Po wszystkie aktualności i harmonogram funkcjonowania galerii zapraszamy na facebookowy profil Szpargałka.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...