Home Kultura Film ze Szczecina z czterema nagrodami na Global Film Festival Awards w Los Angeles
Kultura

Film ze Szczecina z czterema nagrodami na Global Film Festival Awards w Los Angeles

325

Ideą festiwalu jest przede wszystkim promowanie niezależnych twórców, filmów i nowych mediów. Podczas Global Film Festival Awards w Los Angeles film, który częściowo był nagrywany w Szczecinie, otrzymał aż cztery nagrody.

 

Global Film Festival Awards skupia się przede wszystkim na niezależnych produkcjach filmowych, w jury festiwalu zasiadają hollywoodzcy producenci oraz najbardziej znaczący dystrybutorzy z całego świata. Podczas ostatniej edycji film Final Diagnosis, którego część scen była realizowana na terenie szczecińskiego portu, został nagrodzony aż czterema nagrodami! 

 

Producenci otrzymali statuetki za Najlepszy film pełnometrażowy, Najlepszą reżyserię, Najlepszy scenariusz (wyprodukowany) oraz za Najlepszą obsadę.

 

– To nas motywuje do dalszej pracy – mówi koproducent, Damian Ratajczak z Sowa Films. – Final Diagnosis według naszego projektu ma być filmową serią. Nagrody dla pierwszej części pokazują nam, że obraliśmy dobrą drogę w narracji z widzem. To nie była łatwa produkcja, realizowaliśmy ją w części w okresie pandemii, która całkowicie destabilizowała pracę na planie, aktorzy przebywali nawet w pewnym momencie w kwarantannie. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to była naprawdę dobrze wykonana praca, zresztą… jedna z nagród to właśnie wyróżnienie za dobór obsady. Cały zespół pracował na ten sukces – komentuje.

 

Zdjęcia realizowane były w Wielkopolsce (głównie w Poznaniu), w Los Angeles oraz w Szczecinie. W tym ostatnim przypadku plan zdjęciowy zlokalizowany był na terenie portu. Tu rozegrały się finałowe sceny filmu.

 

– Chciałbym podziękować wszystkim szczecinianom, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu, to było bardzo cenne wsparcie – mówi producent, Jason T. Madicus. – Szczecin to świetnie miejsce dla filmowców, kolejne części tej serii filmowej także zawitają na Pomorze Zachodnie, scenariusz do drugiej części jest już gotowy – dodaje.

 

Final Diagnosis to tytuł pierwszej części serii zatytułowanej No Second Chances.

 

Nagrodzoną produkcją interesują się dystrybutorzy, którzy liczą na szybką premierę w serwisach VOD w USA. Film został zgłoszony jeszcze do kilku innych festiwali, nie wykluczone, że również tam zostanie doceniony przez jurorów.

 

W obsadzie filmu znajdują się między innymi Ilona Janyst (M jak Miłość, Rojst, Przyjaciółki), Paweł Sakowski (Gra o Tron), Daniel Mavrov (Being Jacob, Pan profesor, Jít na Ples), Jakub Reizer (Hubal, Rendez Vouse 2. Przebudzenie endorfin).

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Taki będzie najbliższy weekend w Szczecinie! Jest w czym wybierać

Przed nami ostatni weekend maja. Warto sprawdzić, jakie atrakcje zaplanowano dla szczecinian....

Kultura

Spotkania z pisarzami. ProMedia zaprasza

Dziś i jutro w ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) można będzie wziąć...

Kultura

Szczecin traci Jakuba Skrzywanka. Znany reżyser pokieruje słynnym krakowskim teatrem

 Jakub Skrzywanek, były już dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego, przenosi się do Starego...

Kultura

Nieżychowski mniej i bardziej prywatnie

Rok 2024 upływa w Szczecinie pod znakiem setnej rocznicy urodzin Jacka Nieżychowskiego....