Home Kultura Film ze Szczecina z czterema nagrodami na Global Film Festival Awards w Los Angeles
Kultura

Film ze Szczecina z czterema nagrodami na Global Film Festival Awards w Los Angeles

195

Ideą festiwalu jest przede wszystkim promowanie niezależnych twórców, filmów i nowych mediów. Podczas Global Film Festival Awards w Los Angeles film, który częściowo był nagrywany w Szczecinie, otrzymał aż cztery nagrody.

 

Global Film Festival Awards skupia się przede wszystkim na niezależnych produkcjach filmowych, w jury festiwalu zasiadają hollywoodzcy producenci oraz najbardziej znaczący dystrybutorzy z całego świata. Podczas ostatniej edycji film Final Diagnosis, którego część scen była realizowana na terenie szczecińskiego portu, został nagrodzony aż czterema nagrodami! 

 

Producenci otrzymali statuetki za Najlepszy film pełnometrażowy, Najlepszą reżyserię, Najlepszy scenariusz (wyprodukowany) oraz za Najlepszą obsadę.

 

– To nas motywuje do dalszej pracy – mówi koproducent, Damian Ratajczak z Sowa Films. – Final Diagnosis według naszego projektu ma być filmową serią. Nagrody dla pierwszej części pokazują nam, że obraliśmy dobrą drogę w narracji z widzem. To nie była łatwa produkcja, realizowaliśmy ją w części w okresie pandemii, która całkowicie destabilizowała pracę na planie, aktorzy przebywali nawet w pewnym momencie w kwarantannie. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to była naprawdę dobrze wykonana praca, zresztą… jedna z nagród to właśnie wyróżnienie za dobór obsady. Cały zespół pracował na ten sukces – komentuje.

 

Zdjęcia realizowane były w Wielkopolsce (głównie w Poznaniu), w Los Angeles oraz w Szczecinie. W tym ostatnim przypadku plan zdjęciowy zlokalizowany był na terenie portu. Tu rozegrały się finałowe sceny filmu.

 

– Chciałbym podziękować wszystkim szczecinianom, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu, to było bardzo cenne wsparcie – mówi producent, Jason T. Madicus. – Szczecin to świetnie miejsce dla filmowców, kolejne części tej serii filmowej także zawitają na Pomorze Zachodnie, scenariusz do drugiej części jest już gotowy – dodaje.

 

Final Diagnosis to tytuł pierwszej części serii zatytułowanej No Second Chances.

 

Nagrodzoną produkcją interesują się dystrybutorzy, którzy liczą na szybką premierę w serwisach VOD w USA. Film został zgłoszony jeszcze do kilku innych festiwali, nie wykluczone, że również tam zostanie doceniony przez jurorów.

 

W obsadzie filmu znajdują się między innymi Ilona Janyst (M jak Miłość, Rojst, Przyjaciółki), Paweł Sakowski (Gra o Tron), Daniel Mavrov (Being Jacob, Pan profesor, Jít na Ples), Jakub Reizer (Hubal, Rendez Vouse 2. Przebudzenie endorfin).

Powiązane artykuły

RozmowyKulturaLifestyle

„Siła kobiecej opowieści” w nowym cyklu Szczecinera

Szczeciner – Przestrzeń kobiet. To miasto i region tworzą w dużej mierze ciekawe...

Kultura

Witryna ze Szczecina. Wyjątkowa wystawa w miejscu dawnej kawiarni

Od dłuższego czasu lokal, w którym znajdowało się Cafe Berlin, stoi pusty....

Kultura

Raul Midón w Filharmonii w Szczecinie

W stolicy Pomorza Zachodniego usłyszymy dziś jazz na najwyższym poziomie. W poniedziałkowy...

Kultura

Jutro tańsze bilety na filmy

30 września w całej Polsce bilety w wybranych kinach będą kosztować 12...