Home Edukacja „Edukacja dla dorosłych” i abecadło inteligencji emocjonalnej. Niecodzienne warsztaty kobiet
Edukacja

„Edukacja dla dorosłych” i abecadło inteligencji emocjonalnej. Niecodzienne warsztaty kobiet

333

Rada Kobiet po raz kolejny zorganizowała spotkanie z cyklu „Edukacja dla dorosłych”. Tym razem prelegentem była Agnieszka Zalewska, terapeutka i prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

 

Emocje związane z dorastaniem i problem sięgania młodzieży po używki – to temat, obok którego nie można przejść obojętnie. Rada Kobiet, działająca przy szczecińskim magistracie, po raz kolejny zorganizowała spotkanie w ramach cyklu „Edukacja dla dorosłych”, podczas zajęć dorośli – głównie rodzice – rozmawiali o tym, jak zrozumieć emocje i jak ważny jest to proces w życiu każdego z nas. Podczas spotkania odbyły się warsztaty oparte o abecadło inteligencji emocjonalnej. Co to takiego?

– To narzędzie do pracy z młodzieżą, dziećmi oraz rodzicami i nauczycielami, wsparciem dla pracy pedagogów, psychologów, czy też psychoterapeutów – wyjaśnia Agnieszka Zalewska. – Jest niezwykle pomocne w budowaniu zdrowej samooceny, odporności na stres, zrozumienia siebie i swoich potrzeb. To w dalszej kolejności pomaga w walce z zaburzeniami emocjonalnymi, takimi jak depresja, poczucie pustki, lęk społeczny, fobie, zaburzenia kompulsywno-obsesyjne, czy nerwice – dodaje.

Terapeutka uważa, że tego rodzaju spotkania są ważne, ubolewa przy tym, że zazwyczaj na tego rodzaju spotkania przychodzą głównie kobiety, które edukują się w trosce o bliskich. Tymczasem mężczyźni również zmagają się z problemami emocjonalnymi, ale rzadko się do tego przyznają i jeszcze rzadziej próbują to zmienić.

– Abecadło emocjonalne jest połączeniem wiedzy wielu dziedzin nauk, takich jak psychologia, psychoterapia, neurologia, biochemia, fizjologia, biologia, coaching i może by ć pomocne zarówno kobietom, jak i mężczyznom – komentuje Anna Zalewska.

Narzędzie jest stworzone w taki sposób, aby stać się częścią zajęć szkolnych jako psychoedukacja i pomagać rozwiązywaniu problemów ze zdrowiem psychicznych współczesnych nastolatków. Wielu rodziców uczestniczących w wydarzeniu pozytywnie wypowiadała się o idei psychoedukacji w szkole. Agnieszka Zalewska jest pomysłodawcą i współtwórcą abecadła inteligencji emocjonalnej.

 

 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacjaRozmowy

Bezpieczna droga do szkoły, czyli krótka historia o niedocenianych strażniczkach naszych dzieci

Charakterystyczny odblaskowy strój widoczny na kilkadziesiąt metrów przed przejściem dla pieszych, migający...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Podsumowanie magistratu: „Tak zmieniła się infrastruktura oświatowa”

Te zadania inwestycyjne zasługują na szczególną uwagę – mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy...

EdukacjaHistoria

Jakie tajemnice skrywa w sobie Szczecin? Najmłodsi mieszkańcy miasta mają okazję podążać za śladami jego przeszłości

Szczecin, jako miasto z niezwykle bogatą historią, skrywa w sobie wiele niesamowitych...

EdukacjaEkologia i zdrowie

Prezydent Szczecina ogłosił miejski Program Wsparcia Psychologicznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców

Rusza nowy Program Wsparcia Psychologicznego, obejmujący uczniów, rodziców, a także nauczycieli.  Konkurs...