Home Edukacja „Edukacja dla dorosłych” i abecadło inteligencji emocjonalnej. Niecodzienne warsztaty kobiet
Edukacja

„Edukacja dla dorosłych” i abecadło inteligencji emocjonalnej. Niecodzienne warsztaty kobiet

410

Rada Kobiet po raz kolejny zorganizowała spotkanie z cyklu „Edukacja dla dorosłych”. Tym razem prelegentem była Agnieszka Zalewska, terapeutka i prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

 

Emocje związane z dorastaniem i problem sięgania młodzieży po używki – to temat, obok którego nie można przejść obojętnie. Rada Kobiet, działająca przy szczecińskim magistracie, po raz kolejny zorganizowała spotkanie w ramach cyklu „Edukacja dla dorosłych”, podczas zajęć dorośli – głównie rodzice – rozmawiali o tym, jak zrozumieć emocje i jak ważny jest to proces w życiu każdego z nas. Podczas spotkania odbyły się warsztaty oparte o abecadło inteligencji emocjonalnej. Co to takiego?

– To narzędzie do pracy z młodzieżą, dziećmi oraz rodzicami i nauczycielami, wsparciem dla pracy pedagogów, psychologów, czy też psychoterapeutów – wyjaśnia Agnieszka Zalewska. – Jest niezwykle pomocne w budowaniu zdrowej samooceny, odporności na stres, zrozumienia siebie i swoich potrzeb. To w dalszej kolejności pomaga w walce z zaburzeniami emocjonalnymi, takimi jak depresja, poczucie pustki, lęk społeczny, fobie, zaburzenia kompulsywno-obsesyjne, czy nerwice – dodaje.

Terapeutka uważa, że tego rodzaju spotkania są ważne, ubolewa przy tym, że zazwyczaj na tego rodzaju spotkania przychodzą głównie kobiety, które edukują się w trosce o bliskich. Tymczasem mężczyźni również zmagają się z problemami emocjonalnymi, ale rzadko się do tego przyznają i jeszcze rzadziej próbują to zmienić.

– Abecadło emocjonalne jest połączeniem wiedzy wielu dziedzin nauk, takich jak psychologia, psychoterapia, neurologia, biochemia, fizjologia, biologia, coaching i może by ć pomocne zarówno kobietom, jak i mężczyznom – komentuje Anna Zalewska.

Narzędzie jest stworzone w taki sposób, aby stać się częścią zajęć szkolnych jako psychoedukacja i pomagać rozwiązywaniu problemów ze zdrowiem psychicznych współczesnych nastolatków. Wielu rodziców uczestniczących w wydarzeniu pozytywnie wypowiadała się o idei psychoedukacji w szkole. Agnieszka Zalewska jest pomysłodawcą i współtwórcą abecadła inteligencji emocjonalnej.

 

 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacjaKultura

Namaluj sobie herb Szczecina

W dniu dziecka do niezależnych szczecińskich księgarni trafił „Szczeciner dla dzieci” –...

AktualnościEdukacjaPolityka

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany przez CBA

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany, w tle jest afera związana z...

Edukacja

Już jutro w Teatrze Letnim Ogólnopolski Dzień Przedszkoli „Święto Konwalii”

Przed nami kolejna odsłona Ogólnopolskiego Dnia Przedszkoli „Święto Konwalii”. W tym wyjątkowym...

EdukacjaEkologia i zdrowie

Dzieci uczą i dorosłych, i siebie nawzajem. Mają ważne przesłanie

Toaleta to nie śmietnik. Nieumiejętne korzystanie z niej powoduje awarie i problemy...