Home Edukacja Dzień klas wojskowych w szczecińskiej szkole
Edukacja

Dzień klas wojskowych w szczecińskiej szkole

174

Praktyka czyni mistrza. W Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie odbył się dzień klas wojskowych. Uczniowie mieli okazję przetestować kilka dyscyplin przydatnych w wojsku. 

 

Strzelectwo, łączność, samoobrona, ładowanie broni i zasady udzielania pierwszej pomocy. Szczecińscy uczniowie ćwiczyli dziś pod okiem instruktorów i żołnierzy rzeczy, które mogą przydać im się w przyszłej karierze.  

 

– Raz w miesiącu przeprowadzamy zajęcia wojskowe albo na terenie jednostki wojskowej, z którą współpracujemy, albo prowadzimy takie zajęcia na terenie naszej szkoły. Wspierają nas żołnierze zawodowi oraz nasi uczniowie, którzy przygotowują uczniów do walki wręcz czy pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbywają się w blokach tematycznych, a uczniowie podzieleni są na 12-osobowe grupy – mówi Arkadiusz Socha, były żołnierz zawodowy, który pracuje w ZCEMiP. 

 

A co najbardziej podobało się uczniom?

 

– Myślę, że strzelanie na wirtualnej strzelnicy i rozkładanie broni są najciekawszym elementem. Mam nadzieję, że w tym roku poprawię swoje wyniki, może uda się coś wygrać. Do mnie najbardziej przemawia samoobrona i rozkładanie karabinka AKM. Ale te wszystkie stacje mają swój urok i każda z nich może się przydać, nie tylko w wojsku, ale też w życiu cywilnym – mówili uczniowie. 

 

Uczniowie klas „wojskowych” od wielu lat biorą udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry dla klas Mundurowych, a także w konkursach sprawnościowych.

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieEdukacja

Sanepid kontroluje szkoły w regionie. Szokujące dane odnośnie korzystania z natrysków

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, sprawdzono 125 szkół w kontekście warunków do...

EdukacjaGalerie

To dopiero był spacerek… [GALERIA ZDJĘĆ]

Dzisiaj o 12 ulicami Szczecina przeszli studenci i wykładowcy w ramach wydarzenia...

Biznes i inwestycjeEdukacjaGalerie

Edukatorium Fabryki Wody gotowe. Prezentuje się niesamowicie! [GALERIA]

Ogródki wodne, pijalnia wód i ogrom wiedzy dotyczącej kosmosu, oceanu czy klimatu....

Edukacja

70 tys. zł do wygrania. Ostatnia szansa na zgłoszenie

Do 30 września można składać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin...