Home Aktualności Dziecko zmarło w wyniku rozgrzania samochodu. Jest decyzja sądu wobec jego matki
Aktualności

Dziecko zmarło w wyniku rozgrzania samochodu. Jest decyzja sądu wobec jego matki

722
Foto AdobeStock

Sąd Okręgowy w Szczecinie warunkowo umorzył postępowanie wobec 38-letniej kobiety, która w czerwcu 2022 roku zostawiła w zamkniętym i rozgrzanym samochodzie 1,5-rocznego syna. Wyrok jest prawomocny, a kobieta będzie przez ten czas pozostawała pod nadzorem kuratora.

 

Przypomnijmy, że nieprawomocny wyrok w tej sprawie został wydany 12 maja 2023 roku – wtedy to Sąd Rejonowy uznał, że nie ma powodów do prowadzenia postępowania karnego, gdyż okoliczności sprawy nie budzą wątpliwości, a oskarżona nie była wcześniej karana. Do tych samych wniosków doszedł sąd II instancji i utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego.

Kobietę oskarżono za nieumyślne spowodowanie śmierci syna przez pozostawienie go w zamkniętym samochodzie bez opieki, co, zdaniem prokuratury, „skutkowało udarem cieplnym, a w rezultacie niewydolnością krążeniowo-oddechową, skutkiem czego nastąpiła śmierć dziecka”. Oskarżona przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia w tej sprawie.

Według nieoficjalnych informacji 38-latka miała zawieźć starsze dziecko do przedszkola w Szczecinie, a później pojechać do pracy. Przed godziną 17:00 odebrała je, a później pojechała do żłobka, gdzie się dowiedziała, że nie przywiozła tam swojego młodszego dziecka. Przez ten cały czas, kiedy kobieta pracowała, 1,5-roczny chłopiec umierał w rozgrzanym samochodzie bez jakiejkolwiek opieki i przy odkryciu tego zdarzenia nie dawało żadnych oznak życia. Mimo interwencji ratowników medycznych nie udało się go uratować.

Powiązane artykuły

Aktualności

Łabędź zaplątany w drut kolczasty. Potrzebna była pomoc

Pracownicy trafostacji przy Szosie Polskiej skontaktowali się telefonicznie z dyżurnym Straży Miejskiej,...

Aktualności

Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego...

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...

Aktualności

Blisko 6 promili u kapitana. Chciał płynąć w tym stanie do Wielkiej Brytanii

5,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 39-letni kapitan statku towarowego obcej...