Home Biznes i inwestycje Czy Szczecin będzie miał nowy most? Możliwe, że tak
Biznes i inwestycje

Czy Szczecin będzie miał nowy most? Możliwe, że tak

3.4k
Wizualizacja kładki pieszo-rowerowej.

Nowa przeprawa mostowa przez Odrę ma połączyć ulicę Zapadłą z Wyspą Zieloną. Szczecińskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na jej zaprojektowanie, które ma potrwać dwa lata.

 

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla planowanej przeprawy, mającej usprawnić komunikację nowych osiedli mieszkaniowych na Międzyodrzu z Lewobrzeżem i nowego układu drogowego, którego istotną częścią będzie nowa droga wiodąca z ulicy Heyki przez Wyspę Zieloną, nowy most i ulicę Zapadłą do skrzyżowania z ulicą Kolumba.

Jak informuje rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji Piotr Zieliński, całkowicie nowa ulica ma być drogą klasy L (droga lokalna o szerokości 12 metrów – przyp. aut.) o dwóch pasach ruchu i wyposażona w chodniki po jej obu stronach i ścieżkę rowerową, a sam most powinien spełniać wymagania IV klasy żeglowności (prześwit pod mostem winien wahać się pomiędzy od 5,25 m do 7 metrów i umożliwiać przepływanie jednostek o szerokości maksymalnej 9,5 metra – przyp. aut.).

Innym elementem tego przedsięwzięcia będzie przebudowa ulicy Heyki na odcinku od projektowanej drogi do mostu nad Kanałem Zielonym, a także budowa kładki pieszo-rowerowej łączącej projektowaną ulicę Wiatru od Morza (ma przebiegać przez obecną zajezdnię PKS) z Dworcem Głównym przez wyspę Przymoście, gdzie ulokowana jest przystań wioślarska.

Najważniejszymi kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą cena oraz doświadczenie projektanta branży inżynieryjnej mostowej na rynku. Termin składania ofert mija w piątek, 9 lutego.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że całe zadanie będzie możliwe do zrealizowania w bliżej nieokreślonej przyszłości, po przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji i zabezpieczeniu środków w budżecie miasta na ten cel. Miasto rozważa jego realizację w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego we współpracy z deweloperami, którzy chcieliby budować swoje osiedla na Międzyodrzu.

 

Ulica Maklerska

 

Ulica Składowa

 

Ulica Spedytorska

 

Ulica Targowa
Ulica Wiatru od Morza

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Zamykają ulicę na dobre. Będą objazdy z powodu dużej inwestycji

W związku z robotami w ramach przebudowy ulicy Kredowej od poniedziałku 4...

Biznes i inwestycje

Plac Orła Białego przejdzie prawdziwą metamorfozę. Ruszył przetarg na wykonanie tej inwestycji

Ten fragment Starego Miasta od lat czeka na rewaloryzację i wygląda na...

Biznes i inwestycje

Off-shore ze Szczecina na Bałtyk. Kiedy popłynie do nas energia?

Wizja energii odnawialnej nie tyle jest modna, ile opłacalna. Wiele krajów skusiło...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Paulina Łątka: „Zielone miasto w praktyce”

„Szczecin to zielone miasto, w którym troska o drzewa i tereny zielone...