Home Biznes i inwestycje Ciężki sprzęt wjechał na plac Batorego. Rozpoczyna się wielka przebudowa tego miejsca
Biznes i inwestycje

Ciężki sprzęt wjechał na plac Batorego. Rozpoczyna się wielka przebudowa tego miejsca

1.6k

Do niedawna było to jedno z najbardziej zapuszczonych miejsc zielonych na mapie Szczecina. Teraz, dzięki rozpoczętej przebudowie, plac Batorego diametralnie zmieni swoje oblicze. 

 

Od niedawna ustawione wokół niego tymczasowe ogrodzenie zwiastowało rozpoczęcie długo wyczekiwanej przebudowy. Ciężki sprzęt właśnie wjechał na plac Batorego, co oznacza, że prace ruszyły pełną parą. 

Sam plac zmieni się nie do poznania – alejki i chodnik po wschodniej stronie placu zostaną poddane gruntownemu remontowi (te pierwsze zostaną wyposażone w nawierzchnię mineralną), powstaną dwa płace zabaw z grami podwórkowymi dla dzieci, a poniemiecki basen przeciwpożarowy zostanie zastąpiony fontanną. Została ona zaprojektowana na planie koła o średnicy 21 metrów. Będzie ona wyposażona w 7 dysz. Centralna będzie wyrzucać wodę na wysokość 9 metrów, a jej strumień będzie podświetlany sześcioma reflektorami. Strumień pozostałych dysz będzie podświetlany dwoma reflektorami, a każda z nich będzie wyrzucać wodę na wysokość 3,5 metra. 

Przewidziano też nowe nasadzenia, wśród których będą przede wszystkim krzewy, trawy i byliny, wkomponowujące się w historyczną zieleń. Stanowi ją 25 platanów klonolistnych, mających aż 130 lat, a także 4 buki pospolite i 2 głogi jednoszyszkowe. 

Wykonawcą robót jest przedsiębiorstwo RSK z Wolina, które wyceniło swoje usługi na kwotę 6,1 miliona złotych, a także zapewniło miastu 5-letnią gwarancję i rękojmię. Na zrealizowanie całej inwestycji ma 10 miesięcy.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Zamykają ulicę na dobre. Będą objazdy z powodu dużej inwestycji

W związku z robotami w ramach przebudowy ulicy Kredowej od poniedziałku 4...

Biznes i inwestycje

Plac Orła Białego przejdzie prawdziwą metamorfozę. Ruszył przetarg na wykonanie tej inwestycji

Ten fragment Starego Miasta od lat czeka na rewaloryzację i wygląda na...

Biznes i inwestycje

Off-shore ze Szczecina na Bałtyk. Kiedy popłynie do nas energia?

Wizja energii odnawialnej nie tyle jest modna, ile opłacalna. Wiele krajów skusiło...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Paulina Łątka: „Zielone miasto w praktyce”

„Szczecin to zielone miasto, w którym troska o drzewa i tereny zielone...